Zpět na » Primera Division » Emerson bude v Realu pokračovat

Primera Division - Emerson bude v Realu pokračovat

0

Líbilo se

15.07. - Brazilec Emerson zůstane i v příští sezoně hráčem Realu Madrid. Podle různých spekulací to vypadalo, že Puma, jak se hráči přezdívá Madrid opustí. Trenér Schuster se však nakonec vyslovil za to, aby Emerson v týmu zůstal.

Bernd Schuster si myslí, že Emerson na postu defenzivního záložníka stále může odvádět velmi dobrou práci. Při své prezentaci německý trenér připustil, že bude hrát se dvěma středními záložníky, jedním, který bude spíše defenzivně založený a druhý se bude pouštět spíše do útoku. Právě pro černou defenzivní činnost by se Emerson Schusterovi hodil, i když pro základní sestavu počítá nový trenér Realu spíše s Diarrou.

Emerson by však sloužil jakási náhrada pro případ zranění, karet atd. Pro ofenzivní úkoly má připravené Gaga, Gutiho a De La Reda, s nímž se nehodlá rozloučit. Emerson přišel do Realu lon v létě z Juventusu, jenž byl vyřazen ze Serie A společně s Cannavarem. Za Brazilce musel Bílý balet zaplatit 16 milionů eur. Emersona si přímo vyžádal Capello, aby posílil střed pole a klubem podepsal smlouvu na tři roky. Jeho výkony však zůstaly daleko za očekáváním, zejména v začátku sezony.

Schuster nyní doufá, že z Emersona dostane mnohem lepší výkony, než se to dařilo jeho italskému kolegovi. Jedno je jisté, určitě nepostaví společně Emersona s Diarrou, jak to pravidelně dělal Capello. Real dlouho čekal, že se někdo bude zajímat o služby defenzivního záložníka, ale nakonec nikdo s konkrétní nabídkou nepřišel, byť z Itálie se o jeho služby zajímalo více klubů, především AC Milán a jeho trenér Ancelotti. Emerson odehrál v lize 28 zápasů, 27 od začátku, zaznamenal jediný gól proti Celtě Vigo (1:2). V Lize mistrů nastoupil šesti utkáních, ačkoliv v odvetě na půdě Bayernu ho Capello vystřídal pro nevýrazný výkon již ve 31. minutě.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com , fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články