Zpět na » Primera Division » Riquelme přeci jen do Atlética?

Primera Division - Riquelme přeci jen do Atlética?

0

Líbilo se

13.07. - Před nedávnem jsme přinesli informaci o tom, že argentinský špílmachr Juan Roman Riquelme do Atlética Madrid určitě nepůjde. Teď je zase situace trošku jiná a přestup Riquelmeho do kádru Colchoneros není zas tak nereálný.

Riquelme zhruba půl roku hostoval ve své rodné Argentině, v Boce Juniors, kde se mu dařilo náramně a znovu tak oprášil svoji hvězdnou image. O tom, že v Argentině Riquelme nezůstane informoval italský list La Gazzetta dello Sport. "Je to pro mne rodina a stadion La Bombonera můj domov. Znám každého fanouška, každý kout, ale..." nedokončil větu Juan Roman a každý si asi sám doplní, co chtěl říci.

Chce se vrátit do Ĺ panělska, ale nebude to do Villarrealu. Kdyby zde zůstal, musel by mu klub platit šest milionů a navíc, jeho vztah s trenérem Pellegrinim je slušně řečeno na nic. Teď by se znovu mohl na hřišti potkat se svým spoluhráčem z Villarrealu, Diegem Forlánem, s nímž ve žluté ponorce vytvořili smrtící duo a byli jedním z hlavních strůjců všech klubových úspěchů. Spolu nastříleli ve Villarrealu 82 v lize za poslední tři sezony. V té první, kdy Forlán získal Zlatou kopačku pro nejlepšího ligového střelce Evropy (společně s Henrym), dal Uruguayec 25 branek a Riquelme 15 a navíc měl čtrnáct přihrávek.

V následující dal Forlán deset a Riquelme dvanáct plus šest přihrávek. V té poslední exceloval Diego s devatenácti brankami, Riquelme, jenž odehrál pouze třináct zápasů, skóroval jen jednou, ale šestkrát nahrával. "Mám zajímavé nabídky, některé ze Spojených států, ale moje profesní volba by neměla poškodit rodinu. Mám malo dcerku a musím myslet i na ni. " Volba je tedy jasná, návrat do Ĺ panělska.

Riquelmeho chtějí také milánské týmy, AC a Inter, ale fotbalista do Itálie jít nechce. Ani do Olympique Lyon, jenž se o jeho služby rovněž vážně zajímá. Riquelmemu se daří na Copa América a to rozhodně navýšilo jeho cenu na trhu. Při jednáních s Atléticem o Forlánovi, nabízeli argentinskou hvězdu za devět, nebo deset milionů. Teď je prý jeho aktuální cena milionů patnáct. Atlético bude vyčkávat na uzavření přestupu až do poslední chvíle, poněvadž Villarreal se s ním musí rozloučit a to by mohlo také ovlivnit cenu směrem dolů.

V případě, že celá operace dopadne dobře, klub má pro Riquelmeho připravenu smlouvu do roku 2010. Bral by tři a půl milionů eur ročně, alespoň to uvádí zdroje blízké hráči. Riquelme považuje volbu Atlética jako jednu z nejlepších, V Boce by rád zůstal, ale ví, že klub nejenže nemůže zaplatit Villarrealu, dokonce by neměl ani na jeho plat. Kvůli řeči, rodině a aklimatizaci se chce vrátit do Ĺ panělska.

Atlético však při prezentaci Diega Costy před třemi slovy García Pitarche uvedlo, že přednost při přestupech teď mají krajní záložníci (Quaresma ?) a ne hráči doprostřed pole. Ale trenér Aguirre př komentování zápasu Mexiko - Argentina přiznal, že by ho do klubu chtěli. Atlético teď po odchodu Torrese potřebuje nějakou megahvězdu.

/ as.com , fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články