Zpět na » Primera Division » Ustari, nejdražší posila v historii Getafe

Primera Division - Ustari, nejdražší posila v historii Getafe

0

Líbilo se

12.07. - Getafe CF, klub z přeměstí hlavního města Ĺ panělska, Madridu, včera uskutečnil nejdražší přestup ve své historii. Do svých řad získal mladého nadějného brankáře z Argentiny, Oscara Alfreda Ustariho. Za 21 letého gólmana zaplatil 6 milionů eur.

Ustari, o jehož služby se na začátku roku živě zajímala Barcelona a před pár týdny se o něm hodně mluvilo jako o posile Villarrealu, nakonec skončil v provinčním Getafe.

Pro argentinského brankáře je přichystána smlouva na příštích šest let a jeho přestup stál nejvíc v celé klubové historii. Getafe zaplatí jeho klubu, Independiente de Avellaneda něco přes šest milionů eur. Je mu teprve jedenadvacet let, přesto patří k brankářům s velkým potenciálem.

Dokonce v létě byl na mistrovství světa v Německu. O jeho služby se zajímalo spoustu mocných klubů, ale przidentu Getafe Angelu Torresovi hodně pomohla současná jednička týmu a krajan Ustariho, Pato Abbondanzieri a vyjednávačské schopnosti Llorenteho.

Ustari bude představen ještě dnes na stadionu Coliseum. V Getafe počítají s tím, že zůstane v kádru, ačkoliv vyvstanou dva problémy. Prvním z nich je přebytek hráčů v kádru, kteří nemají pas EU. Na soupisce totiž jsou již Uche, Díaz a Albín a ve Ĺ panělsku jsou pro tyto hráče vymezená pouze tři místa.

Jestli tedy Ustari zůstane v klubu, bude si muset najít nové působiště Uruguayec Albín, jenž do klubu přišel loni v létě a díky častým zraněním se do sestavy nedostal. Getafe proto počítá s tím, že ho pošle někam na hostování, aby se otrkal na evropském kontinentu a ve španělské lize.

Druhý problém je, co udělat s Luisem garcíou, jenž v uplynulé sezoně kryl záda Abbondanzierimu a bude záležet na trenéru Laudrupovi, jestli si nechá v týmu tři gólmany, nebo mu budou stačit Abbondanzieri a Ustari.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com , fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články