Zpět na » Primera Division » Zítra poprvé o španělský Superpohár

Zítra poprvé o španělský Superpohár

0

Líbilo se

10.08. - Příprava na novou sezonu Primera Division je sice v plném proudu ale již zítra se na stadionu Sáncheze Pizjuana v Seville odehraje první zápas prestižního španělského Superpoháru mezi domácím FC (vítěz poháru) a Realem Madrid (vítěz ligy)

Ani jeden z týmů nezastírá, že boj o důležitou trofej přichází hodně brzy. Navíc Sevilla má srpen nabitý důležitými zápasy. Kromě boje o Superpohár domácí, ji na konci měsíce čeká ještě souboj o Superpohár evropský s AC Milán a k tomu ještě kvalifikace o Ligu mistrů s řeckým AEK Atény. Již v červenci se proto zástupci andaluzského klubu snažili dosáhnout toho, aby se souboj s Realem Madrid nehrál na dva zápasy, ale pouze na jediné utkání.

Real byl ale zásadně proti. Do zítřejšího zápasu zcela určitě nenastoupí útočník Frédéric Kanouté, byť má menší šrámy, hlavním důvodem je disciplinární trest, neboť ve finále Copa del Rey proti Getafe byl vyloučen. Díky tomu tak vyprofilovala útočná dvojice Luis Fabiano - Keržakov. Další absencí je nováček v brankovišti, Ital De Sanctis, jenž přišel z Udine, kde se vyvázal ze smlouvy a od italské federace ještě nedorazily potřebné papíry. Nastoupí tak zcela určitě Palop.

Trenér Juande Ramos se bude muset obejít ještě bez zraněného stopera Escudého, ve středu obrany tak nastoupí zřejmě Dragutinovič s Boulahrouzem. Další Holanďan De Mul by měl být v záloze společně s Poulsenem a Renatem. Možná poslední zápas v dresu Sevilly odehraje Daniel Alvés o nějž se mocně zajímá londýnská Chelsea.

Rovněž pro Real ještě není zrovna nejlepší okamžik pro takto důležitý zápas. Hráči si ještě zvykají na nové metody trenéra Schustera, zdá se, že nejlépe se jim zatím přizpůsobil Guti, stejně tak Baptista, De la Red a Balboa. Zatím se mnohem víc čeká od Gaga, Robinha, či Raúla a také od nových posil. Argentinec Gago zřejmě dostane další šanci, podle toho, co naznačil poslední trénink jež se konal ještě v La Coruňi a vytvoří dvojici s Diarrou.

Balboa si vybojuje zřejmě místo na pravé straně zálohy, souboj o místo v útoku pro zítřek zřejmě vyhraje Raúl nad Saviolou. Zranění jsou Van Nistelrooy, jenž se stále ještě nedostal ze zranění svalu z konce minulého ročníku, Higuaín a Metzelder.

Pravděpodobné sestavy:

Sevilla: Palop - Daniel Alves, Bouhlarouz, Dragutinovic, Puerta - De Mul, Poulsen, Keita, Adriano - Luis Fabiano, Keržakov.

Real Madrid: Casillas - Sergio Ramos, Cannavaro, Pepe, Miguel Torres - Balboa, Diarra, Gago, Guti, Robinho - Raúl

/ marca.com , fotbalportal.cz

Nejnovější články