Zpět na » Primera Division » Somoza jde do Betisu

Somoza jde do Betisu

0

Líbilo se

11.08. - Leandro Somoza, argentinský defenzivní záložník jenž dosud působil ve žlutém dresu Villarrealu, bude od příští sezony oblékat zelenobílý dres Betisu Sevilla.

Obě strany už jednaly hodně dlouho, Somoza by zřejmě v příští sezoně pod vedením trenéra Pellegriniho nedostával moc šancí a snažil se proto najít únikovou cestu ze slepé uličky. Argentinský hráč původně dával přednost trvalému přestupu před hostováním, což nakonec nebylo vyslyšeno.

Somoza bude příští rok v Betisu hostovat, verdiblancos mají v kontraktu zanesenu opci ve výši 4,5 milionu eur, po jejíž složení může být jejich. Celou situaci hodně uspíšilo vyjádření trenéra Betisu Hectora Cúpera, že příchod Somozy je velice komlpikovaný. Na to zareagoval majoritní akcionář Manuel Ruiz de Lopera a znovu se vrátil k jednáním. Navíc další uvažovaní hráči, například Oubiňa z Celty Vigo, nebo Movilla ze Zaragozy byli ještě méně dostupní.

"Všechny strany vyvinuly velké úsilí. Hráč je velmi spokojený a těší se, až se vše oficiálně potvrdí," řekl hráčův agent Martín Guastadisegno. Somoza má v plánu přijet v pondělí do Sevilly, aby se podrobil zdravotní prohlídce a podepsal smlouvu. V ten samý den by měl podepsat smlouvu i brazilský stoper Lima, jenž čeká v Itálii na pas.

Dalším pohybem v kádru Betisu, tentokrát opačným směrem, je hostování José Maldonada, jenž bude příští sezonu hostovat v Gimnásticu Tarragona, který v červnu sestoupil z Primera Division. Odchovanec Betisu, jehož klub koupil minulé léto po výborné sezoně v Lorce, odehrál v uplynulé sezoně pouze osm zápasů v základní sestavě a ani letos by si pravděpodobně nepolepšil.

/ marca.com , fotbalportal.cz

Nejnovější články