Zpět na » Primera Division » Drenthe je již hráčem Realu

Drenthe je již hráčem Realu

0

Líbilo se

09.08. - Včera jsme přinesli informaci o tom, že dohoda mezi Feyenoordem a Realem Madrid ohledně přestupu Roystona Drentheho je v nedohlednu - a vida! I díky nátlaku samotného hráče se oba kluby nakonec dohodly. Royston Drenthe je od včerejšího odpoledne novou posilou Realu Madrid.

Během celého dne probíhala intenzivní jednání a v 19,00 celá operace našla zdárný konec. Holandský tým poslal fax, ve kterém souhlasil s poslední částkou, kterou Real nadhodil. Třináct milionů eur. Deník marca dokonce ještě jeden milion "přihodil" a uvádí, že hráč přestupuje za 14 milonů. Celou částku Real zaplatí ve dvou splátkách. Drenthe, levý křídelník, jenž byl zvolen nejlepším hráčem nedávno odehraného ME do 21 let, podepíše zítra v prostorách San Bernabeu smlouvu na příštích pět sezon.

Představa Predraga Mijatoviče, sportovního ředitele, je, aby Drenthe přijel do Madridu ještě dnes odpoledne. Mohl by tak zítra ráno projít obligátní zdravotní kjontrolou a hodinu po poledni by byl představen v čestné loži San Bernabeu. Prezident Calderón by přiletěl speciálním spojem z La Coruňi, kde je společně s týmem na turnaji, aby se mohl společně s Di Stefanem účastnit tohoto slavnostního aktu. Pro Schustera, trenéra týmu, angažování Drentheho představuje velkou úlevu, neboť hráče na levou stranu nutně potřeboval.

Velkou roli v tom, že se obě strany dohodly měl samotný hráč, jenž se obrátil na Holandskou fotbalovou federaci, aby soudně zjistil, jaká je jeho přestupová částka. Feyenoord za něj totiž požadoval 18 milionů eur, kdežto Real nebyl ochoten překročit hranici 12,5 milionů. Hráčův právník Harro Snijff informoval holandský klub, že nemá moc velkou šanci u soudu uspět, neboť hráčův plat 500 tisíc eur ročně je velmi malý na to, aby požadoval takovou částku. Včera se proto setkali při přátelském jednání a Feyenoord nakonec souhlasil s cifrou 13 milionů eur. Původně Feyenoord požadoval za Drentheho pouhých sedm milonů.

/ as.com , fotbalportal.cz

Nejnovější články