Zpět na » Primera Division » Bilbao chce ještě Del Horna

Primera Division - Bilbao chce ještě Del Horna

0

Líbilo se

08.08. - Athletic Bilbao se včera posílil na postu brankáře, když do baskického klubu přišel Gorka Iraizoz z Espanyolu. Teď by trenér Caparrós ještě rád posílil obrannou linii. Nevzdává se proto Asiera Del Horna z Valencie.

Asier Del Horno opustil v létě 2005 po vydařené sezoně Athletic a namířil si to za trenérem Jose Mourinhem do londýnské Chelsea. Roman Abramovič tehdy zaplatil Bilbau plných dvanáct milionů eur. Tam se mu však nedařilo tolik, jak si představoval a nedostával se tolik do hry.

Minulé léto proto Chelsea opustil, jeho služby si za 7,5 milionů zajistila Valencia, ačkoliv ruský magnát dlouho trval na částce devíti milionů. Častá zranění však způsobila, že Del Horno se ani ve Valencii moc do hry nedostal a tak začal uvažovat o tom, že klub, ve kterém má smlouvu do roku 2012, opustí. A zde vycítili šanci zástupci Athleticu. O angažování Del Horna uvažují již dlouho, včera však kontaktovali zástupce Valencie, aby zjistili, jaká je aktuální situace rodáka z Gallarty.

Moc se toho však nedozvěděli, neboť trenér Valencie Quique Sánchez Flores, jenž před několika dny dokonce vyřadil Del Horna z kádru, ještě nevynesl definitivní rozhodnutí nad jeho osudem. V současné době jsou na místo levého obránce Valencie dva hlavní zájemci, Ital Emiliano Moretti a právě Del Horno.

Nutno však poznamenat, že Moretti má trochu více navrch a i v přátelských duelech dostával nejvíce příležitostí. Z toho důvodu by možná i samotný trenér Valencie byl svolný k případnému ročnímu hostování Del Horna v Bilbau. Největší problém je však zdá se ve vysokém hráčově mzdě, neboť bere 1,8 milionů ročně, což si nepříliš movitý celek z Baskicka rozhodně nemůže dovolit. Uvažuje tedy nad tím, že by Valencii požádal, aby hradila část hráčova platu.

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články