Zpět na » Primera Division » Santander představil Smolareka

Santander představil Smolareka

0

Líbilo se

25.08. - Racing Santander na poslední chvíli shání posily na nedělní zápas 1.kola Primera Division s nadupanou Barcelonou. Do kantabrijského týmu přichází Ebi Smolarek, polský útočník Borussie Dortmund.

Že by tým, jemuž předsedá Francisco Pernía udělal stejně dobrý obchod jako loni touto dobou, kdy na poslední chvíli koupil Nikolu Žigiče, jehož nakonec před pár dny se ziskem prodal za 15 milionů eur? Fanoušci klubu jsou s prezidentem zdá se hodně nespokojeni, což vyjádřili na Smolarekově prezentaci pokřiky "Chceme tým v Primera Division!" či "Přiveď brankáře!" nebo "Odstup! Francisco Pernía totiž do této chvíle neutratil ani euro na posílení mužstva přišli pouze hráči na hostování a již téměř hotové příchody hráčů najednou těsně před podpisem nabrali nečekaný obrat.

O Smolareka se Racing Santander zajímal již delší dobu, nakonec se s klubem dohodl, španělský klub musel zaplatit 4,8 milionů eur a Smolarek podepsal v Santanderu smlouvu do roku 2011. Je třeba ještě dodat, že Smolarek není žádný průměrný hráč, vletech 2005 a 2006 si ve své zemi vydobil ocenění pro nejlepšího hráče. Samotný prezident se při prezentaci vyjádřil k nové posile následovně: "Je to fotbalista, kterého jsme potřebovali a přesně odpovídá potřebám a požadavkům trenéra Marcelina."

Dále vyjádřil přesvědčení, že "se těší na skvělé fotbalové okamžiky a spoustu gólů, protože je to střelec." Rovněž připomněl, že i Smolarekův otec byl skvělý fotbalista. Samotný polský útočník ve svých prvních slovech v novém působišti zdvořilostně uvedl: "Toužil jsem hrát v tak skvělém mužstvu, jako je Racing," zároveň odmítl charakterizovat se jako hráč, s tím, že by to spíše měli udělat jiní. Francisco Pernía dále prozradil, že doufá, že polský útočník bude připraven již k nedělnímu zápasu, samozřejmě jestli se trenér Marcelino rozhodne ho nasadit.

Smolarek jen řekl: "Těším se a jsem připravený nastoupit." Pár hodin před Smolarekem do Santanderu dorazila jiná posila, tentokrát do zadních řad, konkrétně na post stopera, kde po odchodu Rubéna a nejistém osudu Ezequiela Garaye, o nějž je od loňské sezony velký zájem, zůstala díra.

Jmenuje se Sergio Sánchez, loni půlku sezony hrál v Espanyolu a druhou Realu Madrid Castilla. Právě z barcelonského klubu přichází na roční hostování, neboť u pericos by nenašel tolik zápasové praxe, jaká se mu naskýtá na severu Ĺ panělska. Rovněž se hovořilo o možném příchodu Ernesta Chevantóna, uruguayského útočníka FC Sevilla, jenž je přebytečný ve svém klubu a v Santanderu považovali za hotovou věc jeho příchod. Ovšem Chevantón vyjádřil přání setrvat ve svém klubu. Alespoň prozatím.

/ fotbalportal.cz

Nejnovější články