Zpět na » Primera Division » Puertův stav se zatím nelepší

Puertův stav se zatím nelepší

0

Líbilo se

27.08. - V sobotním zápase španělské ligy mezi Sevillou a Getafe si zase jednou člověk uvědomil, že někdy je boj o body vlastně malichernost v porovnání s tím, když se bojuje o život.

Ve třicáté minutě se levý obránce Sevilly Antonio Puerta bez cizího zavinění sesunul k zemi, když ho postihl srdeční kolaps a byl v doprovodu lékařů odveden do kabin. Tam zkolaboval ještě jednou. Posléze byl převezen na jednotku intenzivní péče sevillské nemocnice Virgen del Rocio, kde již leží třetí den.

Během dnešního dne dokonce probleskly informace o tom, že se Puertův stav zlepšil, což však nebylo bohužel tak úplně pravdivé. Lékaři se totiž obávají, že v důsledku zástavy srdce došlo i k poškození mozku. "Situace hráče po 36 hodinách hospitalizace zůstává kritická, jako následek srdeční zástavy může být poškozen mozek. Srdeční zástava byla způsobena opakovanými ventrikulárními arytmiemi."

Doktor Francisco Murillo uvedl: "Je tu 36 hodin a musíme počkat jak se to bude v příštích dnech vyvíjet." Dále doktor Murillo uvedl, že jakmile je hráč na jednotce intenzivní péče "pořád je tady nebezpečí."

Jedno je ale jisté, všichni, ať už fandí Seville, Betisu, nebo někomu jinému, což platí i o samotných fotbalistech, jsou myšlenkami s mladým, dvaadvacetiletým, Antoniem Puertou. Andrés Palop, brankář Sevilly, uvedl, že jeho spoluhráči jsou celou událostí hodně poznamenáni." Líbilo by se mu, kdyby tady byl s námi, v tomto tak důležitém týdnu,"

Podporu vyjádřil i konkurenční Betis. Ăšsty prezidenta Pepe Leóna zaznělo: "Jsou tu věci, které jsou důležitější než fotbal. Real Betis Balompié chce dát plnou podporu hráči Sevilly Antoniovi Puertovi. Přejeme mu brzké uzdravení, rovněž jeho rodině chceme popřát vše nejlepší v tomto obtížném období."

/ fotbalportal.cz

Nejnovější články