Zpět na » Primera Division » O Matu má zájem Zaragoza

Primera Division - O Matu má zájem Zaragoza

0

Líbilo se

28.08. - Zaragoza je dalším zájemcem o mladého Juana Manuela Matu. Mladý záložník v létě podepsal smlouvu ve Valencii, ale v nabitém kádru ché zřejmě stěží najde uplatnění. Zaragoza proto rozjela velkou akci na jejímž konci má být Juan Manuel Mata oblečen do dresu araggonského klubu.

Devatenáctlietý fotbalista v létě odešel zadarmo z Realu Madrid do Valencie, ovšem je jasné, že na trvalé místo v sestavě určitě nedosáhne a pro jeho vývoj by bylo ideální nasbírat někde na hostování důležité zápasové zkušenosti v nejvyšší soutěži. Juan Mata, hráčův otec a současně i jeho agent byl včera ve Valencii, aby si s klubem popovídal o blízké budoucnosti jeho nadějného synátora.

Miguel Ă�ngel Ruiz, sportovní ředitel Valencie včera prodeník AS poznamenal, že hráč bude mít při volbě svého působiště úplnou volnost. Vedení Valencie by dokonce vůbec nevadil ani fakt, že při hostování Maty v Zaragoze by posílilo přímého konkurenta v boji o ligový titul. Zároveň však zastupitelé klubu nepočítají s tím, že by ve smlouvě byla zahrnuta opce na možnou koupi hráče po skončení sezony ze strany Zaragozy a dokonce uvažuje nad tím, že by Mata nemohl ve vzájemných zápasech nastoupit.

O Juana Manuela Matu se však nezajímá pouze Zaragoza. Již delší doby si na jeho služby brousí zuby chudý příbuzný v letošní ligové elitě Racing Santander. A nutno říci, že rozhodně není v pořadí až jako druhý, neboť v jeho řídkém kádru by Mata našel spíše místo, než v ambiciózním souboru trenéra Fernándeze. Jak jsme již už výše uvedli, Mata v létě opustil Real Madrid, aby udělal krok do velkého fotbalu a vybral si Valencii.

Tam je však na pozicích, kde nejčastěji hraje, tedy levá záloha, nebo útok, hodně našviháno. Silva, Vicente, gavilán, Angulo, Villa, Morientes, Žigič nebo Arizmendi, přes ně se mladý zajíc bude těžko dostávat. Pro trenéra Zaragozy Víctora Fernándeze, jenž Matu sleduje již několik let, když ještě vyrůstal v mládežnických líhních Realu, by ho ve svém týmu rád využil. Mata není klasický křídelní hráč, hraje však po stranách a obohatil by tak kádr "maňos". Navíc může ještě Mata nastupovat jako podhrotový hráč, což je pro Víctora Fernándeze další taktická možnost

Nejlepší zdroj informací o španělském fotbale ŠpanělskýFotbal.cz.

/ as.com , fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články