Zpět na » Primera Division » Schuster: Real je na dobré cestě

Schuster: Real je na dobré cestě

0

Líbilo se

28.08. - Trenér Realu Madrid, Bernd Schuster, uznal, že triumf proti Atléticu je snad to nejlepší, co ho mohlo při premiérovém utkání na lavičce Realu Madrid potkat. Navíc řekl, že je s hrou svého mužstva velmi spokojen.

Start do sezóny 2007/2008 Realu Madrid nevyšel. Ve dvoj zápase se Sevillou o Ĺ panělský pohár, dvakrát prohrál. Nejprve si ze Sevilly odvezl porážku 0-1 a doma dokonce prohrál 3-5. Navíc se bílému baletu nedařily ani přípravné zápasy. V této chvíli začalo vedení uvažovat, jestli angažování nového trenéra Schustera bylo to pravé.

V prvním utkání ligy přivítal Real svého městského rivala, Atlético. Většina fanoušků byla vzhledem k tomuto zápasu skeptická. Ovšem Real Madrid byl v tomto derby jako vyměněný a připsal si první vítězství v této sezóně. Bernd Schuster své svěřence chválil a řekl, že ho nemohlo potkat nic lepšího, než právě vítězství nad Atléticem. “Hra se mi velice líbila, ale ještě nejsem zcela spokojen. Bylo a vždy bude co zlepšovat”, vysvětlil Schuster.


“Jsme na dobré cestě, ale ještě nehrajeme podle mých představ. Ovšem výhra 2-1 nad Atléticem je pro mne něco úžasného. Přesně tohle potřebovali hráči, protože v přípravě pracovali velmi tvrdě. Doufám, že už má ve mne vedení i fanoušci důvěru”, řekl Schuster.


“Moje představa je taková: Chceme hrát rychlý a útočný fotbal, ale zároveň zodpovědně bránit. Myslím si, že něco takového, i když s chybami, jsme předváděli v derby s Atléticem”, vysvětlil trenér Realu Madrid.


Do hry se určitě alespoň na nějaký čas zapojí Heinze, zatímco Robben ještě na soupisku vstoupit nemůže. Německý trenér také nechá hrát Salgada nebo Dudka. Nezapomněl ani na Gaga, kterého bere jako náhradu za Diarru. Ovšem můžou hrát i oba dva zároveň. “Gago je velmi dobrý hráč, a to že ho máme na lavičce, je velký přepych”, ocenil Argentince Schuster.


Předpokládá, že už se nezrealizují žádné další přestupy, i když to úplně nevylučuje. “Teď s myslím, že sestava je už uzavřená, ale vím, že ve Ĺ panělsku je módní nakupovat za pět minut dvanáct”, vysvětlil Schuster.


Kromě toho také popřál brzké uzdravení Antoniu Puertovi a poznamenal, že to určitě ovlivnilo jeho spoluhráče. “V takovém případě je utkání až na druhém místě. Nic takového se mě, ani nikomu v mém mužstvu ještě nestalo, ale vím, že je to těžké. Doufám, že se brzo uzdraví a uvidíme ho zase běhat po trávníku”, řekl německý trenér.

/ goal.com/fotbalportal.cz

Nejnovější články