Zpět na » Primera Division » Hostování Maty v Zaragoze se komplikuje

Hostování Maty v Zaragoze se komplikuje

0

Líbilo se

29.08. - Hostování valencijského mladíka Maty v Zaragoze se komplikuje. Byť měl hráč na výběr kam půjde, Zaragoza chce mít ve smlouvě, že po skončení hostování uplatní opci na koupi hráčských práv. To ale Valencia nechce.

To, že má Zaragoza velký zájem o Juana Manuela Matu z Valencie jsme psali již včera, stejně jako fakt, že valencia byla velkorysá a dovolila hráči, aby si sám vybral působiště pro příští sezonu. Až sem je vše v pořádku. Zaragoza ale začala zlobit a trvá na tom, aby do smlouvy byla zanesena klauzule, podle níž by mohl aragonský klub po skončení hostování získat za jistý obnos Matu do trvalého vlastnictví.

To se ale čelním představeitelům klubu z Mestally pochopitelně nelíbí a tak velkou šanci ve hře o mladý talent získává navrch Getafe. To je klub proslavený tím, že se v něm spoustu hráčů zhodnotilo, posledním příkladem je stoper Valencie Alexis, jehož Getafe teď v létě prodalo za šest milionů eur, byť do klubu přišel za hubičku. Dalšími příklady jsou třeba Gavilán, nebo Gabi, jenž hraje od léta za Zaragozu.

Rodinný tým otec - syn včera zkoumali obě dvě nabídky, které leží na stole a zvažovali pro a proti, které oba návrhy mají. Matovi by se zřejmě více zamlouvala ambiciozní Zaragoza, ovšem Laudrupovo getafe by mladému hráče zcela určitě přineslo více odehraných minut v nadcházející sezoně. Čas běží velmi rychle a již pozítří o půlnoci končí přestupový trh a kluby se tak budou muset domluvit. Jinak by na tom totiž prodělal jak hráč, tak i Valencia.

Mata by si ve velké konkurenci stěží zahrál a Valencia by musela platit dalšího hráče, navíc by nenasbíral potřebné zkušenosti a jeho vývoj by se podstatně přibrzdil.

/ as.com , fotbalportal.cz

Nejnovější články