Zpět na » Primera Division » Získá Recreativo Chevantóna?

Získá Recreativo Chevantóna?

0

Líbilo se

14.09. - Recreativo Huelva se nachází v nezáviděníhodné situaci. Zranili se mu útočníci, navíc nedávnou posilu Ersena Martína možná nezískají. A tak Recreativo obrátilo svůj zájem na Ernesta Chevantona, jenž je v Seville nadbytečný.

Zvěsti o zájmu příštího soupeře Sevilly o Chevantona spatřily světlo světa již v létě, kdy budoucnost uruguayského útočníka byla jedna velká neznámá. Nyní, kdy je sezona v plném proudu, a Recreativu se zranil nejen Rosu, ale i Sinama Pongole, nabírá snaha vedení Recreativa angažovat bývalého hráče Monaca reálnější kontury.

A předpisy by jim to legálně umožnily, byt přestupní termín skončil před čtrnácti dny. Recreativo totiž si postěžovalo u vedení FIFA na turecký klub Trabzonspor, od nějž na samém konci letního transferového termínu koupili útočníka Ersena Martina. Turci ale jednostraně anulovali jeho přestup, argumetujíc tím, že Recreativo zaplatilo 735 000 eur mimo dohodnutý termín. Vedení FIFA ještě nerozhodlo, ovšem v případě, že turecký útočník do Huelvy nepřestoupí, dostane Recreativo jako "bolestné" třicetidenní lhůtu, během níž může angažovat nového hráče.

A v hledáčku Recreativa se objevuje právě Ernesto Chevantón jako hlavní objekt. Uruguayec má sice v Seville smlouvu, ale není ani na soupisce, na níž se objeví nejdříve ve druhé polovině sezony. V létě se o něj zajímalo několik klubů, hráč se ale nakonec rozhodl zůstat v týmu, jenž vede Juande Ramos, jenž s ním však vůbec nepočítá. Na jeho postu má totiž Kanoutého, Luise Fabiana, Keržakova a nově také Koného z PSV Eindhoven. O Chevantona se rovněž zajímal Racing Santander, to ale jihoamerický fotbalista odmítl. Poslední slovo tedy bude mít FIFA a podle jejího rozhodnutí se klub bude muset zařídit.

/ as.com , fotbalportal.cz

Nejnovější články