Zpět na » Primera Division » Gudjohnsen: Nechci odejít

Gudjohnsen: Nechci odejít

0

Líbilo se

15.09. - Islanďan Eidur Gudjohnsen konečně zvítězil nad zraněným kolen a pouští se do náročného boje o místo v útoku Barcelony, které je momentálně více než přeplněné. Nevzdává však nic a ujišťuje, že na odchod z katalánské metropole nemyslí.

Před novináři to prohlásil s naprostou jistotou. Měnit prostředí prostě nehodlá. "Jsem tady a zůstanu tady. Nemyslím na jiné mužstvo ani nemám ten pocit, že bych chtěl odejít. Nemůžu odejít, protože jsem byl zraněný a nechtěl bych odcházet s pocitem že jsem do toho nedal všechno. Kdybych to udělal, tak pouze tehdy, že bych jako fotbalista odvedl maximum," prohlásil Gudjohnsen. Islandský reprezentant dále mluvil o zranění, které se mu přihodilo na začátku přípravy a díky němuž nemohl odletět se zbytkem týmu na turné po Asii.

"Vždycky, když jsem se snažil trénovat s větší intenzitou, cítil jsem bolesti. Proto jsme se nakonec rozhodli změnit plán rekonvalescence, když jsme začli chodit jednou denně do posilovny, ale s větší zátěží, abych posílil svaly," poznamenal. První odehrané minuty v letošní sezoně si Gudjohnsen připsal ve středu v dresu své reprezentace při utkání proti Severnímu Irsku. Čtyři dny předtím ještě do zápasu se Ĺ panělskem zasáhnout nemohl. "Mluvilli jsme s reprezentačními lékaři, dohodli jsme se, že si mezi sebou promluví a rozhodnou se. Sledovali mě při tréninku a nakonec se rozhodli nechat mě hrát proti Severnímu Irsku," objasnil.

O svém debutu v letošní sezoně, jenž předcházel premiérový start v dresu Barcelony řekl: "Jsem kapitán reprezentace a to přináší určitou zodpovědnost." Na otázku co říká prohlášením klubového prezidenta Laporty, jenž si stěžoval na povolávání hráčů do národních týmů uvedl: "Musí se najít určitá rovnováha, přípravné zápasy nejsou tak důležité jako kvalifikace a myslím si, že trenéři nároďáku, kluboví trenéři a kluby by mezi sebou měli víc komunikovat."

Nakonec ještě Gudjohnsen přiznal, že žádal klubového kondičního trenéra, aby mohl trénovat mnohem víc, aby se dostal na ideální stav co se fyzičky týče a byl na stejné úrovni jako jeho spoluhráči. Ohledně konkurence v útoku byl Islanďan velmi diplomatický. "Pořád myslím na to, že máme hodně kvalitní tým. Bojan a Giovanni jsou hodně talentovaní a kvůli tomu jsou v mužstvu, ale já musím myslet na sebe, svoji formu a dokázat, že můžu nastoupit."

/ as.com

Nejnovější články