Zpět na » Primera Division » TOP 7 nejlepších obránců Primery Division

TOP 7 nejlepších obránců Primery Division

TOP 7 nejlepších obránců Primery Division © images.sportinglife.com - Carles Puyol

0

Líbilo se

15.01. - Ve Španělsku se hraje velmi útočně a defenzivní hráči to nemají vůbec jednoduché. FotbalPortal.cz vybral sedm obránců, kteří svou úlohu zvládají velmi dobře.

Výborný obránce by měl umět číst hru, být bezchybný v osobních soubojích a excelovat v hlavičkovém souboji o míč. Také obránce musí umět pracovat s míčem a když je potřeba, naběhnout do pokutového území a rozhodnout taktickou bitvu.

Ve španělské Primeře Division to mají hráči s defenzivními úkoly velmi těžké. Jejich spoluhráče to totiž silně táhne do ofenzivy a když se akce nepovede, je třeba, aby byl někdo zodpovědný vzadu.

Obránci navíc mají nevděčnou roli. Pokud udělají hrubou chybu, v mnoha případech padne branka a jsou to pak podle fanoušků a médií oni, kdo může za porážky.

FotbalPortal.cz vybral sedm fotbalistů, kteří plní obranné úkoly zodpovědně, málokdy chybují, dokážou rozhodovat důležité zápasy a také umí zaútočit. Důležitou součástí je také mít respekt u protihráčů a nebát se přitvrdit, pokud to situace vyžaduje.

1. Carles Puyol (FC Barcelona)

Ikona katalánského klubu patří už několik let k nepostradatelným členům sestavy. Udržuje si vynikající výkonnost a pro brankáře je tím nejlepším spoluhráčem. Výborně brání, chybuje zřídkakdy a i když je stoper, občas se při hře zapojí do útočné kombinace.

2. Fabio Cannavaro (Real Madrid)

Stoper Realu Madrid už má svá nejlepší léta za sebou, ale stále patří k tomu nejlepšímu, co můžeme na španělských hřištích vidět. Je to obránce, který je nebezpečný při standardních situacích. Má respekt u spoluhráčů i protihráčů.

3. Daniel Alves (FC Barcelona)

Brazilskému obránci španělská liga svědčí a na pravém kraji obrany je nezastavitelný. Vydatně podporuje útok, zapojuje se do útočné činnosti a v podstatě zaměstnává soupeřovu defenzivu. Je rychlý a hbitý. Své obranné úkoly plní na výbornou, což potvrzuje fakt, že Barca inkasovala nejméně branek ze všech týmů Primery Division.

4. Sergio Ramos (Real Madrid)

Platí pro něj totéž, co pro Alvese z Barcelony. Mladý krajní bek je moderním typem obránce, který výrazně podporuje ofenzivu, ale zárovn zvládá i bránit. Také on by se měl v budoucnu ještě zlepšovat a pokud ho Real neprodá či se hráč vážně nezraní, má Bílý balet na několik příštích let s pravým krajem obrany vystaráno.

5. Rafael Márquez (FC Barcelona)

Možná trochu nenápadný fotbalista, ale pro Barcelonu nesmírně cenný. Není to jen klasický obránce, skvěle dokáže zahrát na pozici defenzivního záložníka. Kromě jeho výtečných defenzivních schopnostech je jeho předností univerzálnost.

6. Joan Capdevila (Villarreal CF)

Zkušený obránce Villarrealu je základním kamenem pro výbornou defenzivu mužstva a zároveň i pro celkový úspěch týmu. Je to spolehlivý obránce, která se nebojí přitvrdit. Pro útočníky rozhodně není příjemným soupeřem.

7. Raul Albiol (Valencia CF)

Třiadvacetiletý hráč, který kraluje ve středu obrany, je také velmi spolehlivý. Svou práci odvádí na výbornou a pro Valencii je důležitý. Letos se zatím trefil jednou a viděl dvě žluté karty, což na obránce jeho typu není špatná vizitka.

A kterých sedm obráců byste zvolili vy?

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Témata článku
Noviny
Nejnovější články