Zpět na » Primera Division » Schuster: Musíme hrát chytřeji

Schuster: Musíme hrát chytřeji

0

Líbilo se

16.09. - Real Madrid porazil Almeríi, nic jednoznačného to však nebylo. Přesto však královský klub zaznamenal nejlepší rozjezd do ligové soutěže za posledních 16 let a s plným počtem bodů nadále zůstává v čele tabulky a čeká, jak zareagují jeho pronásledovatelé.

Trenér Realu bernd Schuster pochválil své svěřence za chuť s jakou hráli a za odvedenou práci, přesto si postěžoval, že za stavu dva nula musí jeho tým hrát mnohem chytřeji. "Almería odehrála dobrý zápas, přijela s typickou mentalitou, ketré tyhle týmy mají, tedy bojovat. My jsme jim ale taky pomohli, když jsme zbytečně kazili důležité přihrávky a z toho přišel jejich gól." Dále řekl: "Za stavu 2:0 bychom měli být mnohem chytřejší, abychom zvládli utkání mnohem klidněji," řekl německý kouč.

Přesto prozradil, že je spokojený jako nikdy, "protože vyhrávat tyhle zápasy je hodně důležité, estliže chceme získávat trofeje. Neměli bychom se takhle trápit s dvougólvým náskokem a výhodou jednoho hráče v poli, ale nevěděli jsme jak v tom okamžiku hrát. Darovali jsme jim gól a oni hráli až do konce," podotkl. Schuster se ještě zastavil u vynuceného střídání Heinzeho, na jehož místo přišel Drenthe.

"Heinze byl zraněný, Drenthe se ale na tomto postu necítí příliš dobře." Na druhou stranu vyjádřil přesvědčení, že bude mít dostatek klidu, aby mohl praktikovat tradiční "rotaciones", kdy dá šanci i dalším členům kádru, protože "mužstvo je velmi vyrovnané, za tři dny je další zápas, uvidíme co se stane, ale jsem klidný". Podle jeho slov Ruud Van Nistelrooy bude v úterý perfektně připraven, ne tak Arjen Robben. "Jestli bude připraven v úterý, bude to fajn. Všichni bychom byli rádi, kdyby hrál, ale musíme respektovat čas, a dát mu chvilku, aby byl v optimální formě. Jinak ničeho nedosáhneme."

/ marca.com , fotbalportal.cz

Nejnovější články