Zpět na » Primera Division » Absence Kamerunce poznamenala Henryho

Absence Kamerunce poznamenala Henryho

1

Líbilo se

18.09. - Barca se zatím nějak nemůže rozjet, nejlepší útok světa nemůže najít očekávanou lehkost a protrhnout střeleckou smůlu. Nedaří se ani nejdražší letní posile, Thierry Henrymu.

Thierry Henry, už jen při vyslovení tohoto jména se fotbalovým fanouškům začne promítat dlouhatánský film, kde francouzský reprezentant sází jeden banán za druhým. Má na sobě dres Arsenalu, nebo francouzské reprezentace. V dresu Barcelony se totiž zatím docela trápí a je daleko od své pověstné formy.

Tři mistrovské zápasy, které Thierry Henry zatím v dresu azulgranas odehrál, bohužel nedávají vzpomenout na jeho famózní vystoupení z nedávné minulosti. Pomalý, nedostatečná fyzická kondice a bohužel nula na kontě vstřelených branek.

Nutno poznamenat, že absence Samuela Eto'o rovněž hodně poznamenal hráčův rozvoj ve španělském klubu. Podle původních plánů trenérského ansámblu Barcelony se měl Henry dostávat do hry pomaloučku polehoučku, aby si postupně navykl na požadovaný zápasový rytmus.

Když v červenci přišel Titi do Barcy, měl za sebou čtyřměsíční pauzu způsobenou zraněním, proto Rijkaard a jeho poddaní naplánovali speciální tréninky aby postupně nabíral fyzičku a dostal se na požadovanou úroveň, bez zbytečného spěchu, neboť v "záloze" měli tři vynikající útočníky Ronaldinha, Messiho a Eto'o.

Nicméně zranění posledně jmenovaného v zápase s Interem Milán o pohár Joana Gampera, které ho vyřadí ze hry na příští tři měsíce, notně pozměnilo původní plány trenérského týmu a Henry je nucen nastupovat, byť ještě není v ideální formě.

/ mundodeportivo.com

Nejnovější články