Zpět na » Primera Division » Ronaldinho má natáhnutý lýtkový sval

Ronaldinho má natáhnutý lýtkový sval

0

Líbilo se

23.09. - Trenér FC Barcelona Frank Rijkaard nemohl v sobotním vítězném střetnutí Primera Division proti FC Sevilla (2:1) využít svoji největší hvězdu, Brazilce Ronaldinha. Sedmadvacetiletý rodák z Porto Alegre si totiž na pátečním tréninku natáhl lýtkový sval na pravé noze, což mu znemožnilo nastoupit v zápase proti úřadujícímu vítězovi Poháru UEFA.

"Během nejbližších dní se uvidí, jak se bude Ronaldinhův zdravotní stav vyvíjet a zda ho bude moct trenér využít už v nejbližším zápase," stojí v prohlášení na oficiálních stránkách katalánského klubu.

Ronaldinho byl v posledním čase pod dost velkým tlakem, protože jeho výkony v předcházejících střetnutích neodpovídaly jeho kvalitám. V ostatních třect duelech Barcelony ho holandský kouč vždy stáhl ze hry ve druhém poločase, což jen potvrzovalo hlasy o jeho slabší fyzické připravenosti. Ĺ panělská média navíc informovala o jeho ne příliš ideálním soukromém životě a i o jeho ponocování před minulým ligovým zápase s Osasunou Pamplona.

V pátek na tiskové konferenci Frank Rijkaard přiznal, že Ronaldinho není v nejlepší formě, avšak zároveň dodal, že očekává ze strany brazilské hvězdy pozitivní reakci na tuto kritiku.

"Jsem si jistý, že už co nevidět z něho bude opět ten starý dobrý Ronaldinho. Stále je to fenomenálný hráč. Mluvil jsem s ním a popřel všechny dohady médií. Věřím mu, ale kdyby to byla pravda, určitě bychom takovéto zprávy neakceptovali," vysvětlil Rijkaard.

Příští zápas odehraje Barcelona ve středu 26. září doma se Zaragozou a o víkendu cestuje na půdu Levante.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz/SITA

Nejnovější články