Zpět na » Primera Division » Barcelona chce ligový titul z roku 1937

Primera Division - Barcelona chce ligový titul z roku 1937

0

Líbilo se

29.09. - Rok 1937, ve Ĺ panělsku zuří občanská válka. Východní pobřeží, kontrolované Ĺ panělskou republikou, pořádá svou vlastní soutěž. Barcelona si nyní, v roce 2007, přeje po RFEF, aby jí uznala titul, který klub ten rok získal.

Katalánský velkoklub by rád získal oficiálně od RFEF(Ĺ panělská fotbalová asociace) titul z roku 1937, kdy Barca vyhrála Lliga Mediterranean/Liga Mediterránea.

Barcelonský klub se k tomuto kroku odhodlal poté, co bylo dáno Levante povolení oslavit titul z toho samého roku, jen ne v kontextu ligovém, ale v kontextu ligového poháru. Přestože prezident Laporta nápad podporuje, vyvěrají na povrch problémy.

Jak to tedy tenkrát bylo? Ligový pohár, který Levante získalo, byl mini-turnaj nejlepších čtyř týmů z Liga Mediterránea, kterou zase vyhrála Barcelona.

Avšak, místo toho, aby se Barcelona, jako jeden z top 4 týmů poháru účastnila, klub odjel na tour do Mexika a USA, sice s ligovým titulem v kapse, ale ponechajíce Valencii, Espaňol a Gironu, aby se utkaly o titul v ligovém poháru. Kuriozitou je, že Levante, pozdější vítěz, byl nominován z 5. místa v lize díky neúčasti Barcelony.

Katalánský sportovní historik, Carles Santacana, řekl: „Pokud RFEF uznalo ligový pohár, musí uznat také Liga Mediterránea, to je evidentní.“

Liga Mediterránea byla sestavena z 8 týmů, kdy každý z nich hrál jednou doma, a jednou venku. Barcelona soutěž s 20 body vyhrála(za vítězství se tehdy braly 2 body), Espanyol skončil s 19 body druhý, Valencie se 17 třetí. Levante dokončilo soutěž se 16 body, Gimnastico(dnes část Levante) mělo bodů 10, Granollers 8, Atletico Castellon 5.

Více informací o klubu FC Barcelona naleznete na webu FCBarcelona.cz

/ goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články