Zpět na » » Na co Neymar? Al-Hilal táhne Mitrovič

Na co Neymar? Al-Hilal táhne Mitrovič

Na co Neymar? Al-Hilal táhne Mitrovič © iconsport.photo - Aleksandar Mitrovič

0

Líbilo se

01.12. - Kalidou Koulibaly, Malcom, Sergej Milinkovič-Savič, nebo Bono. To jsou hvězdné posily Al-Hilal, které ale byly ničím oproti příchodu Neymara z PSG. Ten stál 90 milionů eur, a měl soutěž doslova rozbít. Ale nestalo se. Nic moc výkony a následně game changer v podobě zranění. Za něj to tak vzal Aleksandar Mitrovič, jediný konkurent Cristiana Ronalda.

Saudská Arábie zažila v létě neskutečný boom. Kam se hrabe zlatá čínská éra. Kluby jako Al-Nassr nebo Al-Ahli začaly přivádět skutečně světové superstars. Nad všemi ale čněl Al-Hilal. Ten měl reálný zájem o Lionela Messiho, do PSG poslal rekordní nabídku za Kyliana Mbappého a lanařil i Victora Osimhena, Nakonec přivedl posily jako Bono, Sergej Milinkovič-Savič, nebo Malcom. Více během tohoto léta utratila jen Chelsea. Nad všemi posilami ale čnil Neymar. Brazilská megastar za 90 milionů eur.

Al-Hilal ho vysvobodil z PSG. Udělal z něj vedle Cristiana Ronalda tvář ligy. Na rozdíl od portugalského útočníka ale Neymar neměl na svůj tým takový impact. Vlastně ho celek trenéra Jorge Jesuse ani nepotřeboval. Navíc přišly křížové vazy a sezóna pro 31letou modlu skončila. Že by to ale Al-Hilal vadilo? Markentigově možná. Co se ale týče sportovní stránky? Moc rozdíl tu není. Pokud někoho Al-Hilal potřeboval, byl to útočník. A ten přišel opravdu parádní. Z Fulhamu saudskoarabský celek vykoupil za 52 milionů eur Aleksandara Mitroviče.

Srbský útočník je ve Fulhamu legendou, ale tenhle přesun zřejmě dobré vztahy zničil. Peníze všechno změnily. 29letý Srb údajně bere až 21 milionů liber ročně. Ale právě on je tou hvězdou, jenž je v roli Neymara. Tedy nejlepšího hráče týmu, který dělá rozdíl mezi dobrým týmem a mistrem. Je prakticky jedinou postavou v Saudské Arábii, jenž je schopná držet krok s Cristianem Ronaldem. Za 12 zápasů přesně mířil 11x, 3x přihrával. V asijské obdobě Ligy mistrů se trefil 5x v 5 duelech. To jemu Al-Hilal vděčí za to, že už má se skóre 14:1 jistý postup ze skupiny a v lize vede tabulku o 4 body před Ronaldovým Al-Nassrem.

Za zmínku ale stojí i jeho kolega, Neymarův krajan, Malcom. Ten kdysi zářil ve Francii za Bordeaux, odkud si ho vyhlídla Barcelona. Jenomže v Katalánsku se neprosadil, tudiž vzal šanci z Ruska. Zenit Petrohrad Barce královsky zaplatil, to stejné Malcomovi. Ten tak za poslední roky vydělal více, než mnohem lepší hráči za celou kariéru. A ještě si vydělá. Al-Hilal Zenitu zaplatil 60 milionů eur. Malcom to splácí. Vedle Mitroviče je hlavním tahounem. Gólů dal v lize už 9, na další 4 přihrál. Navazuje tak na neskutečné výkony z minulé sezóny v Rusku.

Aleksandar Mitrovič

David Suchý / goal.com

Nejnovější články