Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Saudi Professional League » Saudská Arábie má nového mistra. Slaví Benzema s jeho Al-ittihad

Saudská Arábie má nového mistra. Slaví Benzema s jeho Al-ittihad

Saudská Arábie má nového mistra. Slaví Benzema s jeho Al-ittihad © iconsport.photo - Karim Benzema

0

Líbilo se

15.05. - Třetí sezóna v Saudské Arábii a opět nic. Cristiano Ronaldo ztratil veškerou naději na mistrovský titul ze Saudi Pro League právě dnes. Al-Ittihad vyhrál na hřišti Al-Raed a slaví. Tým okolo Karima Benzemy nebo N’gola Kantého za sebou zaslouženě nechal i loňské neohrožené šampiony.

Když přicházel do Saudské Arábie jako suverénně nejlepší hráč historie tamní ligy, čekala se zlatá cesta ke trofejím. Cristiano Ronaldo ale v barvách Al-Nassr nevyhrál jedinou. A nutno říct, že Al-Nassr má vynikající tým, a není to jen o Ronaldovi. Je tu Sadio Mané, Marcelo Brozovič, Otávio nebo Aymeric Laporte. Prostě je tam ale někde stopka. Během prvního půlroku si ještě titul pojistil Al-Ittihad s Brazilcem Romarinhem. Po výrazném posílení několika velkých klubů Saudi Pro League se špička více utrhla od zbytku a triumfoval Al-Hilal bez jediné prohry a se ztrátou pouhých 6 bodů za celou sezónu. Opět to tedy nevyšlo.

Ronaldo opět s prázdnou

A letos, když už Al-Hilal není tak suverénní, to byla pro Al-Nassr velká šance, která ale opět nevyšla, a dnes už je jasné, že titul z toho nebude. A co víc pro CR7, před Al-Nassr jsou dnes už dokonce dva kluby, včetně rivala Al-Hilal, jenž se na něj dotáhl. Opět totiž slaví Al-Ittihad, jehož kádr se od posledního titulu před dvěma lety proměnil prakticky k nepoznání. A marné je, že Ronaldo je nejlepším střelcem soutěže. Al-Ittihad má totiž nejproduktivnějšího hráče soutěže, kterého Ronaldo moc dobře zná. Je to jeho bývalý kolega z Realu Madrid, Karim Benzema.

Karim Benzema dotáhl svůj tým k titulu

Ten k titulu pomohl 21 góly a 9 asistencemi, čímž výrazně posunul svá čísla z minulé sezóny, která rozhodně nebyla dobrá ze strany tohoto klubu, který ale dokázal vše stabilizovat. Když se podíváme na sestavu, která titul pojistila výhrou 3:1 na hřišti Al-Raed, máme tu spoustu hvězd, které dorazily z Evropy. Vedle Karima Benzemy má trenér Laurent Blanc k dispozici N’gola Kantého, albánského beka Maria Mitaje, Danila Pereiru, Stevena Bergwijna, Fabinha gólmana Predraga Rajkoviče, Houssema Aourara a také Unaie Hernándeze, který přišel v lednu z barcelonské La Masie. V sestavě navíc chyběl ještě Moussa Diaby. Aktuálně tedy Al-Ittihad získává desátý titul díky náskoku 11 bodů na druhý Al-Hilal. Zase se tak rozjíždějí spekulace o tom, jak by mohl přestup v rámci ligy pomoct Ronaldovi k titulu. Posílí právě Al-Ittihad?

Přečtěte si také: Al-Ahli s Firminem nebo Mahrezem slaví titul v asijské Lize mistrů. Legenda Liverpoolu nahrála ve finále na oba góly

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články