Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Reprezentace » Česká reprezentace proti Norsku načne novou etapu své existence

Česká reprezentace proti Norsku načne novou etapu své existence

Česká reprezentace proti Norsku načne novou etapu své existence © uefa.com - Čeští fotbaloví reprezentanti mají před sebou zápas s Norskem, který odstartuje éru pod koučem Vrbou

0

Líbilo se

05.03. - PREVIEW Česká fotbalová reprezentace dnešním dnem vstupuje do nové éry. Poprvé ji v utkání povede trenér Pavel Vrba, na jehož premiéru na lavičce národního mužstva všichni netrpělivě čekají. Přátelské utkání s Norskem by nejen jemu mělo o kvalitě současného kádru hodně napovědět.

"Mít dva dny na to připravit tým na první zápas, to není pro trenéra úplně jednoduché. Vyhrát úvodní utkání je každopádně vždycky dobré pro pohodu, klid i pro nový realizační tým," říká teď už sedminásobný vítěz ankety Fotbalista roku Petr Čech.

I nedostatek času patří k práci reprezentačního kouče. To Vrba věděl už, když národní tým v prosinci loňského roku přebíral. A musí mu být také jasné, že pokud chce v první větší zkoušce obstát, bude muset dodržet heslo, jímž je oblepen prakticky celý vršovický Eden a skutečně bojovat jako lev.

"Je to první přípravné utkání za mého vedení. Přeju si, aby na Slavii přišlo co nejvíc lidí. Věřím, že budeme chtít hrát ofenzivně tak, aby je to bavilo. Věřím, že je potěšíme a budou odcházet spokojeni," doufá Vrba, od kterého si fanoušci slibují přeci jen ofenzivnější fotbal než ten, který byli zvyklí vídávat za éry Michala Bílka.

Právě ten si s Norskem utrhl takovou ostudu, že se vážně mluvilo o jeho odvolání. A to navzdory faktu, že jeho svěřenci měli dobře rozehranou kvalifikaci o postup na polsko-ukrajinské EURO. Norové prostě nejsou žádní nazdárci. Vždyť valná část jejich hráčů působí ve dvou v současnosti možná nejkvalitnějších soutěžích - anglické Premier League a německé Bundeslize.

"Vůbec jsme se pořádně nedostali do hry. Byla by škoda odehrát zápas podobně," vzpomíná Čech, jenž je jedním ze šesti aktérů posledního neúspěšného střetnutí s Nory.

Kromě zmiňované porážky však mají Češi se severským soupeřem dobrou bilanci. Z devíti zápasů si připsali sedm vítězství a jednu remízu. Navíc se vezou na vlně tří výher v řadě, i když faktem je, že v závěru kvalifikace už neměli o co hrát a v listopadovém přátelském utkání hostili v Olomouci slabou Kanadu.

Vrba pro středeční utkání povolal celkem 18 hráčů, přičemž z těch tradičních opor se do nominace nevešli jednak zranění Sivok s Kozákem a Krejčím, ale také záložník Jaroslav Plašil, který padesátiletého kouče nepřesvědčil svými výkony v klubu.

"Jarda Plašil v mužstvu, které hraje o záchranu, nedostával takový prostor, jaký by měl. Už má nějaké roky, měl by mít nějakou pozici. Může se zdát, že někteří toho taky neodehráli tolik, ale to je jiná věková kategorie," odůvodňuje absenci trenér.

Čeští fotbalisté začnou svoji novou éru přesně v 18:30 před vyprodaným Edenem. Jak si povedou a jak skončí Vrbova reprezentační premiéra, to se od nás samozřejmě dozvíte v tradičním pozápasovém review.


Předpokládané sestavy:

Česká republika: Čech - Rajtoral, Suchý, Mazuch, Limberský - Hübschman, Darida - Dočkal, Rosický, Hloušek - Vydra.

Norsko: Jarstein - Elabdellaoui, Hangeland, Forren, Högli - Skjelbred, Jenssen, Johansen, Elyounoussi - Pedersen, Abdellaoue.

Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Turecko)

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články