Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Reprezentace » Také Španělé představili novou kolekci dresů pro MS v Brazílii

Také Španělé představili novou kolekci dresů pro MS v Brazílii

Také Španělé představili novou kolekci dresů pro MS v Brazílii © elpais.com - Španělé představili nové dresy

0

Líbilo se

14.11. - VIDEO Také obhájci mistrovské trofeje z posledního mundialu, Španělé, přestavili včera svým fanouškům úbory, které mají přichystány na kvapem se blížící dostaveníčko nejlepších světových týmů v Brazílii. Změna to bude docela podstatná - tým z Pyrenejského poloostrova se představí celý v červeném.

Španělskou reprezentaci jsou doma zvyklí přezdívat La Roja - v překladu červená. A designéři německé firmy Adidas, která ji už léta obléká, si při tvorbě nové kolekce pro nadcházející šampionát vzali toto přízvisko k srdci.

Překopali doposud zaběhlý styl červených dresů s modrými trenýrkami - zde se čas od času měnila pouze sytost této barvy, a oblékli Španěly do komplet červené. Od hlavy až k patě. Národní znak, hvězda šampiónů i logo firmy bude zlaté a tato barva pochopitelně nebyla vybrána náhodou. Má představovat rozkvět, v němž se právě „selección“ nachází.

Jinak pro Španělsko netradiční kombinaci si prosadili samotní hráči. V dlouhé historii španělské reprezentace se totiž v oficiálním utkání celí do červeného poprvé oblékli překvapivě až letos v březnu v důležitém kvalifikačním utkání v Paříží proti domácí Francii. Vyhráli 1:0. Přinesla jim štěstí a tak témbr, který má znázorňovat vášeň, chtějí nosit i na horké brazilské půdě.

Rovněž druhá sada dresů bude revoluční. Španělé si vybrali netradiční černou - dresy, trenýrky i stulpny. Ta bude ovšem oficiálně představena až dva dny před březnovým přípravným zápasem proti Itálii.

Španělé včera v Madridu představili nové dresy pro MS 2014 v Brazílii (zdroj: mundodeportivo.com)


Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, youtube.com

Související odkazy
Nejnovější články