Sergio Agüero prozradil, kdo ho přesvědčil přestoupit do Manchesteru City
© mcfc.co.uk - argentinský útočník Manchesteru City Sergio Aguero
1
01.08. - Sergio Agüero prozradil, že ho k lukrativnímu přestupu do Manchesteru City definitivně přemluvil spoluhráč z argentinské reprezentace Pablo Zabaleta během 43. ročníku Copa America.
Barclays Premier League najdete nyní i na Facebooku. Zajímavé články, diskuze, videa a spoustu dalšího ... Pro více informací klikněte zde.
Sergio Agüero prozradil, že ho k lukrativnímu přestupu do Manchesteru City definitivně přemluvil spoluhráč z argentinské reprezentace Pablo Zabaleta během 43. ročníku Copa America.
Třiadvacetiletý útočník již v květnu prozradil svůj zájem opustit Atletico Madrid, preferoval však setrvání ve Španělsku. I proto se skloňovalo jméno Realu Madrid, jenže funkcionáři ze stadionu Vicente Calderona považovali tuto alternativu za nemyslitelnou. Nakonec přestoupil na Eastlands za 38 milionů liber.
„Mluvil jsem se Zabaletou během Copa America a velmi mě zaujalo, jak pozitivně mluvil o tomto klubu," prozradil Agüero. "Řekl mi o týmu City všechno. Tak jsem požádal svého manažera, aby udělal vše proto, abych se do City dostal, protože je to kvalitní klub. Vždycky jsem chtěl hrát v anglické Premier League. Je to dobrý klub. Cítím, že jsem se rozhodl správně."
Rodák z Quilmes neuvažoval vůbec o tom, že by mohla mít jeho rodina problémy s adaptací do nového prostředí a na anglický život. "Odešli se mnou okamžitě," řekl Agüero, který odcestoval do Mancehsteru společně se svou manželkou Giannini, dcerou Diega Maradony, a synem Benjaminem.
„Řekl jsem rodině, že zde poznáme nové přátele. Konečně jsem byl na odchodu do Anglie, ve které působí Maxi Rodriguez, záložník Liverpoolu. Dobře spolu vycházíme, jsme kamarádi. Jsem si jistý, že si to budu v novém působišti užívat a budu mít příjemný život."
Agüero, který odešel do Evropy z klubu Independiente Buenos Aires za 23 milionů eur, se už nemůže dočkat prestižního derby s městským rivalem Manchesterem United. A to i proto, že má bohaté zkušenosti s madridským městským derby mezi Atletico a Realem. City se utká s United již 7. srpna v otevíracím zápase sezóny v rámci Community Shield, který se odehraje tradičně ve Wembley, ale první ligové derby je na programu 23. října, kdy zavítá City na Old Trafford.
"Derby je zápas, který chce vidět každý fanoušek. Miluji zážitky a zkušenosti z tohoto typu zápasů, ale současně musíte být absolutně koncentrovaní, protože jde o důležitý duel," prozradil Agüero.
Více informací o Manchesteru City naleznete ZDE.
Kam dál?
Tomáš Reiner / FotbalPortal.cz, mcfc.cz
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
-
Česko na mistrovství světa končí...
Pelé i Maradona tu slavili tituly mistrů světa, nyní tu o holý život na turnaji hrála česká reprezentace s domácím Mexikem,... -
Hrdina Manzambi zařídil Švýcarsku...
Kanada naposledy oslavila své vůbec první vítězství na světových šampionátech, Švýcarsko si zase po fiasku s Katarem smlslo... -
MS 2026: Německo chce potvrdit...
Němci mají po dvou zápasech stoprocentní bilanci, jistotu prvního místa ve skupině E a postup do vyřazovací fáze v kapse. Ve... -
MS 2026: Pobřeží slonoviny má...
Závěrečné kolo skupiny E nabídne souboj dvou týmů, které stále mohou přepsat historii. Pobřeží slonoviny je jediný krok... -
Chelsea i Manchester United sledují...
Chelsea a Manchester United mají podle zahraničních médií v hledáčku Tylera Adamse. Záložník Bournemouthu se před letním... -
Argentinský útočník po výhře Argentiny nad Rakouskem na Mistrovství světa veřejně potvrdil svůj zájem o přestup, aniž by...
-
Leeds jedná o příchodu Harryho...
Leeds United pokračuje v hledání posil pro nadcházející sezonu Premier League a podle britských médií se přiblížil zisku...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal




