Zpět na » » Olympiakos je třetím vítězem Konferenční ligy. Finále s Barákovou Fiorentinou rozhodl fantom El-Kaabi v prodloužení

Olympiakos je třetím vítězem Konferenční ligy. Finále s Barákovou Fiorentinou rozhodl fantom El-Kaabi v prodloužení

Olympiakos je třetím vítězem Konferenční ligy. Finále s Barákovou Fiorentinou rozhodl fantom El-Kaabi v prodloužení © iconsport.photo - Ayoub El Kaabi

0

Líbilo se

30.05. - REVIEW Druhé evropské finále této sezóny je za námi, Konferenční liga má svého nového, celkem třetího vítěze. Podruhé v řadě se ve finále objevila italská Fiorentina, soupeřem byl řecký Olympiakos. A záživé finále to popravdě moc nebylo. Rozhodlo až v prodloužení, kde historický titul pro Olympiakos vystřelil kanonýr El-Kaabi.

Olympiakos Pireus - Fiorentina 1:0

Branky: 116. El-Kaabi

Olympiakos Pireus: Tzolakis - Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega (91. Quini) - Podence (106. Masouras),Hezze, Chiquinho (77. Horta), Iborra, Fortounis (72. Jovetič) - El Kaabi (120+1. El-Arabi)

Fiorentina: Terracciano - Dodo, Milenkovič, Martinez Quarta, Birgahi (106. Ranieri) - González (106. Beltrán), Arthur (74. Duncan), Bonaventura (82. Barák), Mandragora, Kouamé (82. Ikoné) - Belotti (59. Nzola)

Od začátku jsme viděli zápas, který byl nahoru dolů a oba dva týmy ukazovali svou kvalitu. Zatímco Fiorentině se ale více dařilo dostávat se do šancí, Olympiakos byl výborný, co se týče odebírání balónů a zastavování akcí soupeře už na půlce. Znamenal se Iborra. Největší šance Fiorentiny měl Bonaventura. Jednou v dobré příležitosti nedal míči razanci, podruhé ho 1na1 vychytal Tzolakis. Olympiakos se do velkých šancí nedostával od střely dálky Podenceho, kterou Terracciano vytáhl na rohový kop. Spousta nepřesností a úplně zbytečné přetahování akcí Fortounise. Ten se na rozdíl od Podence nedokázal rychle rozhodovat a když měl balón, předem jste věděli, že ho nějakým způsobem ztratí. El-Kaabi se snažil, ale byl bez servisu, moc toho nezmohl.

Ve druhém poločase se nezměnilo prakticky nic. El-Kaabi, obávaný kanonýr, nedostal jediný centr na hlavu, na který mohl dosáhnout, a to asi až do 85. minuty, kdy lehce lízl balón po přímém kopu. Fortounis opět neschopný balón udržet a cokoliv vytvořit, následně vystířdaný. Fiorentina aktivnější, ale prakticky nulová. Tzolakis na rozdíl od první půle prakticky bez práce, maximálně posbíral pár centrů, jinak nic. Oba týmy zklamaly, oproti finále Evropské ligy to bylo finále hodné horší soutěže. Bylo prostě horší. Jediné, co nám tedy zbývalo, to bylo doufat v zajímavé prodloužení.

A fotbalový bůh prosby nás všech vyslyšel. Za mě se jednoznačně musí ocenit André Horta. Byl prakticky jediný, kdo dokázal dávat do vápna balóny, na něž mohl El-Kaabi dosáhnout. Byl dost vidět i Antonín Barák. Jednou balón netrefil, ale zakončoval Ikoné. Tzolakis se proletěl vzduchem, ale balón lapil. Když však Santiago Hezze poslal balón do vápna Fiorentiny, konečně zaúřadoval El Kaabi. Natlačil se před stopera a hlavou uklidil k tyči. Fiorentinu gól marockého šutéra úplně opařil. Olympiakos si hubené vedení pohlídal a teď už můžeme říct, že je historicky prvním řeckým týmem, který kdy vyhrál evropskou klubovou soutěž.

Muž zápasu: Vicente Iborra

Konstantinos Tzolakis

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články