Zpět na » » Viktoria Plzeň končí ve čtvrtfinále Konferenční ligy. Nezvládla přesilovku Fiorentiny v prodloužení

Viktoria Plzeň končí ve čtvrtfinále Konferenční ligy. Nezvládla přesilovku Fiorentiny v prodloužení

Viktoria Plzeň končí ve čtvrtfinále Konferenční ligy. Nezvládla přesilovku Fiorentiny v prodloužení © iconsport.photo - Nicolas González

0

Líbilo se

18.04. - REVIEW Viktoria Plzeň hrála na Barceloně, na Interu Milán i na Bayernu, ale za poslední roky byl výjezd do italské Florencie tím nejdůležitějším. Viktoriáni tam nastoupili k odvetě čtvrtfinále Konferenční ligy. Dostali jí až do prodloužení. Tam už ale bez vyloučeného Cadúa padli 0:2. Za letošní práci v Konferenční lize patří Plzni všechen respekt a gratulace

Fiorentina - Viktoria Plzeň 2:0

Branky: 92. González, 108. Biraghi

Fiorentina: Terraciano - Dodo (88. Faraoni), Milenkovič, Ranieri, Biraghi - González (98. Sottil), Arthur (66. Lopéz), Beltrán (75. Barák), Mandragora (91. Martínez Quarta), Kouamé - Belotti (88. Ikoné)

Viktoria Plzeň: Jedlička - Kopic (106. Mosquera), Hranáč, Hejda, Jemelka, Cadú - Červ (90+5. Traoré), Šulc, Kalvach (101. Dweh)- Chorý (70. Řezník), Vydra (56. Kliment)

Zatímco v prvním zápase byl výkon plzeňské obrany úplně bez výhrady, v Itálii tomu tak rozhodně nebylo. Těch okének, kterých mohla Fiorentina využít bylo opravdu hodně a poločasové xG okolo 1,3 o ledasčem vypovídá. Když ale nedržela obrana, držel vynikající Martin Jedlička. Ten byl opravdu největší postavou první půle. Děkovat ale může i brankové konstrukci. Ta zvonila po hlavičce Mandragory i pumelici Kouamého z velkého vápna. Velké nepřesnosti a neschopnost rychle přecházet přes polovinu Fiorentiny pak Viktorii odstřihly od možností Fiorentině zatopit před její brankou.

Ve druhém poločase se obrana Viktorie výrazně zlepšila a Martin Jedlička už nebyl tolikrát zkoušen. To ale nezamená, že by nemusel být připraven. Fiorentina nadále na Viktorii tlačila. Když pak Cadú šlapákem zezadu fauloval Doda, šla Plzeň do 10, což znamenalo, že nyní už byly tuplem všechny karty vsazeny na to, aby Viktoria neinkasovala. Ze hry šel navíc Tomáš Chorý, což to jen podtrhlo. Tlak Fiorentiny ale Viktoriáni ustáli, a to klobouk dolů. Prodloužení v takhle těžkém programu, s takovým soupeřem, herním stylem, a ještě v 10, to je opravdu něco.

Prodloužení už ale bylo na Viktorii moc. Hodně Fiorentině pomohl příchod stopera Martíneze Quarty, jenž se stal hybnou silou ofenzivy a jen za dobu prodloužení vypálil 3x. Jeho střela předcházela i prvnímu gólu, který dal González. Jedlička, ačkoliv si sáhnul, byl na to krátký. Bylo to hodně zlé. Se vším respektem k Plzni bylo jasné, že gól nedá. Druhý navíc za Fiorentinu přidal muž zápasu, kapitán Fialek Cristiano Biraghi. Viktoria Plzeň tedy končí před branami semifinále. Už tak se ale jedná o historický úspěch a Plzni patří všechen respekt.

Muž zápasu: Cristiano Biraghi

Cristiano Biraghi

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články