Zpět na » » Konferenční liga: Historický výsledek Plzně i těsná výhra Aston Villy

Konferenční liga: Historický výsledek Plzně i těsná výhra Aston Villy

Konferenční liga: Historický výsledek Plzně i těsná výhra Aston Villy © iconsport.photo - John McGinn

1

11.04. - REVIEW Fanoušky českého fotbalu z dnešního večera Konferenční ligy samozřejmě nejvíce těší remíza Viktorie Plzeň s Fiorentinou, jenž má pro český fotbal velký význam. Nebyl to ale jediný zápas večera. Viděli jsme třeba důležitou domácí výhru Aston Villy, těsný triumf Brugg před odjezdem do řeckého pekla a ztracený luxusní náskok Olympiakosu proti Fenerbahce.

Olympiakos - Fenerbahce 3:2

Branky: 8. Fortounis, 32. Jovetič, 57. Chiquinho, 68. Tadič z pen. 74. Kahveci

Ačkoliv bylo Fenerbahce už v prvním poločase dost střelecky aktivní, byl to Olympiakos, který se prosadil hned po první střele, kterou měl na svědomí legendární záložník Fortounis. Na něj ještě do konce poločasu navázal bývalý forvard Interu nebo Manchesteru City Jovetič po chybě Soyunca, a po změně stran na luxusních 3:0 skóroval perfektní ránou Chiquinho. Fenerbahce přitom nebylo horším týmem, a xG mělo úplně někde jinde. Aspoň trocha té spravedlivosti přeci jen přišla. Z penalty nejdříve snížil Tadič, a na rozdíl jediného gólu do odvety dával Kahveci.

Muž zápasu: Konstantinos Fortounis

Chiquinho a Ooosterwolde

Viktoria Plzeň - Fiorentina 0:0

Na Viktorii vyjel loňský finalista Konferenční ligy s velmi kvalitním týmem a super jmény v ofenzivě. Viktoria ale potvrdila, že žádný tým letos nemá v evropských pohárech tak pevnou obranu. Byl to super bojovný výkon a vyzdvihnout se musí celý tým, nejen jedno konkrétní jméno. Chorý, Červ, Řezník, Jemelka. Výborný defenzivní výkon. Kdyby navíc Vydra s Chorým proměnili jediné 2 gólovky jinak nezáživného zápasu, do Itálie se mohlo jet za zvuku fanfár. I tak je ale za remízu díky koeficientu Plzni vděčný celý český fotbal.

Muž zápasu: Tomáš Chorý

Lukáš Červ a Radim Řezník

Club Brugge - PAOK Soluň 1:0

Branky: 6. Vetlesen

Stejně jako v Plzni, ani v Bruggách jsme neviděli nijak záživné utkání, které by zvedalo fanoušky ze sedadel. Jedinou gólovou radost fanouškům už po 6 minutách udělal norský středopolař Vetlesen. V další šanci byl Igor Thiago, jenž se v létě stane nejdražší posilou historie Brentfordu, ale neproměnil, a navíc se vykartoval pro další zápas. PAOK byl úplně bezzubý, ale zároveň dokázal znovu neinkasovat, což bylo při zvýšené aktivitě Brugg ve druhé půli směrem k domácí odvetě v Soluni klíčové. Vítěz dvojzápasu vyzve buď Fiorentinu, nebo Plzeň.

Muž zápasu: Hugo Vetlesen

Hugo Vetlesen

Aston Villa - Lille 2:1

Branky: 13. Watkins, 56. McGinn, 84. Diakité

Aston Villa je momentálně největším favoritem Konferenční ligy. 5. tým Premier League po demolici Ajaxu narazil na francouzské Lille. A tomu se po 13 minutách svým gólem číslo 25 v sezóně připomněl Ollie Watkins. Lille ale bylo nebezpečnější. Aston Villu však několikrát podržel výborný Emiliano Martínez. Ve druhém poločase pak Villans uklidnil John McGinn, jenž k asistenci přidal i gól. Lille nebyl jeden gól uznán, ale v 84. minutě alespoň snížil obránce Diakité z rohového kopu. Skóre 1:2 je pro Lille do odvety hratelné.

Muž zápasu: John McGinn