Zpět na » » Los Konferenční ligy: Plzeň má v hratelné skupině C Záhřeb, Astanu a FC Ballkani

Los Konferenční ligy: Plzeň má v hratelné skupině C Záhřeb, Astanu a FC Ballkani

Los Konferenční ligy: Plzeň má v hratelné skupině C Záhřeb, Astanu a FC Ballkani © iconsport.photo - Konferenční liga

0

Líbilo se

01.09. - Viktorii Plzeň jsou soupeři z Kazachstánu a Kosova v letošní Evropě patrně souzeni. Po kvalifikačních utkání s Dritou a Tobolem, narazí český klub tentokrát na Astanu a FC Ballkani. Skupinu C kompletuje Dynamo Záhřeb, kterého o Evropskou ligu v posledním předkole připravila pražská Sparta.

Jediný český zástupce ve skupinové fázi Konferenční ligy, Viktoria Plzeň, na cestě do pohárové Evropy po úvodním nevýrazném dvojzápase s kosovskou Dritou deklasovala maltské fotbalisty z Gziry a kazašské hráče Tobolu. Právě ti byli poslední překážkou do druhého losovacího koše, ve kterém se Plzeň ocitla.

První duel, do kterého na základě losu český klub naskočí, se odehraje 21. září, skupinu ukončí šestým zápasem 14. prosince. O osudu a rozlosování klubů v jarní fázi soutěže bude jasno při následném losu 23. února, samotný finálový duel se odehraje na stadionu Hagia Sofia v Aténách 29. května 2024. Domovská půda AEK Atény má kapacitu 32 500 diváků, stadion byl postaven na místě bývalého svatostánku Nikosa Goumase a slavnostně otevřen v září 2022.

Rozlosování skupinové fáze proběhlo v Grimaldi Foru v Monte Carlu, do osudí bylo vloženo 32 týmů. Největší zastoupení se třemi týmy měla belgická liga, dva týmy do boje vyslalo Slovensko. Při losu na sebe nemohly narazit týmy ze stejné fotbalové federace, dvojice klubů ze stejné země pak v případě shodného data domácího zápasu musí hrát v rozdílných časech.

Rozdělení před samotným losem zaručovalo, že se Plzeň, umístěná do druhého koše, nemohla potkat s řeckým Paokem, Slovanem Bratislava, Maccabi Tel-Aviv, Aston Villou, Ludogoretsem, Fiorentinou a FK Bodø/Glimt.

Plzeňský klub vytáhl z druhého losovacího koše jako čtvrtý v pořadí sportovní ředitel West Hamu, Mark Noble, přiřadil jej do skupiny C k Dynamu Záhřeb, o chvíli později k nim nalosoval Traianos Dellas Astanu a posledním soupeřem českého klubu se stalo FC Ballkani.


Skupina A - Lille, Slovan Bratislava, Olimpija Ljubljana, Ki Klaksvik

Skupina B - Gent, Maccabi Tel Aviv, Zorya Luhansk, Breidablik

Skupina C- Dynamo Záhřeb, Plzeň, Astana, FC Ballkani

Skupina D - Club Brugge, Bodo/Glimt, Besiktas, Lugano

Skupina E - AZ Alkmaar, Aston Villa, Legia, Zsinjski

Skupina F - Ferencvaros, Fiorentina, Genk, Cukaricki

Skupina G - Frankfurt, Paok, HJK, Aberdenn

Skupina H - Fenerbahce, Ludogoretsk, Spartak Trnava, Nordsjaelland

Andrea Suttnerová / uefa.com

Nejnovější články