Zpět na » » West Ham s Coufalem a Součkem v sestavě díky gólu z 90. minuty vyhrál Konferenční ligu

West Ham s Coufalem a Součkem v sestavě díky gólu z 90. minuty vyhrál Konferenční ligu

West Ham s Coufalem a Součkem v sestavě díky gólu z 90. minuty vyhrál Konferenční ligu © iconsport.photo - West Ham je druhým vítězem Konferenční ligy

0

Líbilo se

07.06. - REVIEW Druhý ročník Konferenční ligy vyvrcholil dnes v Praze. Spolu se utkali West Ham a Fiorentina. Ať už by dnes po nepokojích v ulicích zvítězil kdokoliv, měli bychom historicky prvního Čecha, který by tuto trofej zvedl nad hlavu. A máme je rovnou dva. Po gólu Bowena v 90. minutě slaví Tomáš Souček a Vladimír Coufal. West Ham je vítězem druhého ročníku Konferenční ligy.

ACF Fiorentina - West Ham United 1:2

Branky: 67. Bonaventura, 62. Benrahma z pen., 90. Bowen

ACF Fiorentina: Terracciano - Dodo, Milenkovič, Ranieri (84. Igor), Biraghi - Bonaventura, Amrabat, Mandragora (93. Barák)- González, Jovič (46. Cabral), Kouamé (63. Kouamé)

West Ham United: Areola - Coufal, Zouma (61. Kehrer), Aguerd, Emerson - Souček, Rice, Paquetá - Bowen, Antonio (94. Ogbonna), Benrahma (76. Fornals)

Zápas měl od začátku velmi dobré tempo a bylo to nahoru dolů. Už po necelé minutě Terracciana poprvé prověřil Antonio. Byl navíc rád, že později dělovka Rice jen těsně minula jeho tyč. Na druhé straně se k pumelici z dálky odhodlal Mandragora, ale o hodně přestřelil. Nebyly tu ale jen fotbalové momenty. Kapitána Fiorentiny Biraghiho fanoušci West Hamu trefili plastovým kelímkem do hlavy a odnesl si z toho i krvavé zranění. On se však jen ototčil a ironicky zatleskal, za což si zaslouží obrovský respekt. Na konci fanouškům West Hamu zatrnulo. Od gólu je zachránil VAR.

Po 15 minutách druhé půle jim VAR naopak dal skvělou příležitost ke gólu. Biraghi při bránění Bowena zahrál rukou. Said Bernahma jí proměnil s obrovským klidem a dal West Hamu vedení. Netrvalo ale dlouho a Giacomo Bonaventura srovnal skóre zápasu. Obří šanci měl i jeho kolega Mandragora, ale podruhé v zápase branku netrefil. Na druhé straně začal zlobit i Tomáš Souček, který protahoval Terraciana. Italský gólman byl ve dvou případech úspěšný. Přišla ale 90. minuta, Paqueta parádně vyslal za obranu Bowena a ten ačkoliv bráněný překonal v úniku Terraciana. Tento gól měl cenu zlata a zapsal se do historie.

Jarrod Bowen se stal hrdinou

David Suchý / uefa.com

Noviny
Nejnovější články