Zpět na » » Konferenční liga bude mít českého vítěze. V Edenu se utká West Ham s Fiorentinou

Konferenční liga bude mít českého vítěze. V Edenu se utká West Ham s Fiorentinou

Konferenční liga bude mít českého vítěze. V Edenu se utká West Ham s Fiorentinou © iconsport.photo - Antonín Barák rozhodl o postupu v 10. minutě nastavení

0

Líbilo se

19.05. - REVIEW Finále Konferenční ligy se odehraje v pražském Edenu, domově Slavie. A právě 3 její bývalí hráči bojovali se svými týmy o účast. Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem dokázali zvítězit nad AZ Alkmaar i v odvetě a Fiorentina s Antonínem Barákem ve Švýcarsku rozhodla až v posledních minutách prodloužení. Rozhodl právě český reprezentant a českou bitvu v Praze skutečně uvidiíme.

AZ Alkmaar - West Ham United 0:1

Branky: 90+4. Fornals

Moyesovi svěřenci měli z domácího zápasu náskok 1 gólu, ale nic jistého nebylo. Odvety v nizozemském prostředí bývají nevyzpytatelné a velmi těžké, o čemž se přesvědčili právě i hráči West Hamu. West Ham ale pokusy Alkmaaru dokázal eliminovat ještě dřív, než k ním došlo. Opět přiblížit West Ham mohl Paquetá, ale trefil tyč. Ani ve druhém poločase si Alkmaar nedokázal vytvořit gólovky a naopak to byl West Ham, kdo podtrhl svůj postup ve 4. minutě nastavení. Pablo Fornals ukořistil balón na polovině a po individuální akci se mohl radovat z gólu i postupu do finále.

Pablo Fornals


FC Basel - ACF Fiorentina 1:3

Branky: 55. Amdouni, 35. a 72. González, 120+10. Barák

To zápas Fiorentiny v Basileji byl o poznání zábavnější. Basilej se snažil od začátku navázat na skvělý výkon z prvního zápasu, ale schladil ho gól Nicolas González. Ve druhém poločase ale výhodu Basileji opět přihrál hvězdný Amdouni. Slovo si však opět vzal Argentinec González a mohlo se jít do prodloužení. Fiorentina si v něm mohla hned dvakrát zajistit postup, ale proti byl skvělý Hitz. Do druhé půle prodloužení naskočil Antonín Barák a byl to právě on, kdo až v desáté minutě prodloužení rozhodl o postupu Fiorentiny do pražského finále Konferenční ligy.

Antonín Barák

David Suchý / uefa.com

Nejnovější články