Zpět na » » Ohlasy trenéra a hráčů Slavie po postupu do Konferenční ligy

Ohlasy trenéra a hráčů Slavie po postupu do Konferenční ligy

Ohlasy trenéra a hráčů Slavie po postupu do Konferenční ligy © slavia.cz - Jindřich Trpišovský to se Slavií znovu dokázal

0

Líbilo se

26.08. - Raków Czestochowa byl pro Slavii jednoznačně nejtěžším soupeřem v předkolech Konferenční ligy. Rychlí a fyzicky výborně vybavení hráči, fantastický Španěl Ivi a obrovská motivace zakončit pohádku, kterou tým trenéra Papszuna během posledních let napsal. I tak to ale po infarktovém závěru Slavia zvládla a slaví postup. Co k tomu řekl trenér Trpišovský a samotní hráči?

Ivi Lopéz je vyjímečný, geniální hráč. Dlouho si nepamatuji, že bychom čelili tak silné individualitě v ofenzivě. Samozřejmě pro nás bylo důležité uhlídat ho. Za mě šlo vše nebezpečné, co Raków v obou zápasech měl, právě přes něj.“, řekl Trpišovský ke hvězdě soupeře.

Myslím to jako opravdu velký kompliment, že už s Rakówem hrát nechci. Je to fakt strašně silný tým. Konferenční ligu jsme si museli zasloužit, projít přes Panathinaikos a Raków bylo neskutečně složité. Jsou to skvělé týmy, i když naturelem každý jiný.“, Trpišovský na otázku ohledně konkurenceschopnosti soupeře v Evropě

Po Seville jsem tehdy řekl šéfům, že více už zažít nemůžou. Postupový gól se Sevillou, ve 119. minutě na Tribunu Sever. Myslel jsem si, že se víc nedá zažít, musím ale říct, že teďka je to pro mě vlastně víc. Tehdy to bylo úžasné, se slavným soupeřem, znamenalo to čtvrtfinále. Tohle je ale postupový gól do skupiny.“, porovnával trenér Trpišovský legendární noc zázraků s včerejším postupem.

Je to pro nás pohádkový závěr, jsme velmi rádi, že to takhle dopadlo. Od první minuty jsme si šli za naším cílem a podařilo se nám naplnit předzápasový plán. Vytvářeli jsme si dobré pozice, tlačili jsme na soupeře a dokázali jsme si vytvořit mnoho šancí. Kluci zápas dobře rozběhli, mám radost, že to v euforii i skončilo.“, řekl po životním gólu Ivan Schranz.

Fanouškům je třeba poděkovat, za gólem nás hnali celý zápas. První gól nakopl stadion, nakopl lidi. Tehdy jsme dostali novou energii, to nás začala hnát za tím dalším postupovým gólem.“, Ivan Schranz na adresu fanoušků.

Ani nevím, jak teď svoje pocity popsat. Jsem obrovsky šťastný, nebojím se teď říct, že je to nejšťastnější den mého života. Nevím ani, jak formulovat, co teď cítím. Je to čistá radost.“, řekl mladý Nigerijec Moses Usor

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články