Barcelona si poradila s Athleticem Bilbao a je o bod za Realem
© twitter.com - Aleix Vidal dal poslední gól zápasu
1
04.02. -
Barcelona si dokázala poradit na stadionu Camp Nou s Athleticem Bilbao. V první půli jí dostal do vedení svým premiérovým ligovým gólem v dresu azulgranas Paco Alcácer, vedení pak z trestného kopu po chybě Iraizoze navýšil Messi. Na konečných 3:0 završil skóre jiný netradiční střelec Aleix Vidal. Barcelona je nyní v tabulce druhá, o bod za Realem. Ten má ale o dva zápasy méně.
FC Barcelona 3:0 Athletic Bilbao
Góly: 18. Alcácer, 40. Messi, 67. Aleix Vidal
FC Barcelona: Ter Stegen - Aleix Vidal, Piqué (46. Mascherano), Umtiti, Mathieu - Rafinha (54. Rakitić), A. Gomes, Arda Turan - Messi (63. Roberto), Alcácer, Neymar.
Athletic Bilbao: Iraizoz - de Marcos, Yeray, Laporte, Balenziaga - San José (60. Beňat), Iturraspe - Lekue (52. Aduriz), Raúl García (74. Eraso), Muniain - I. Williams
Dnešní zápas určitě nepatřil mezi ty nejlepší obhájce španělského titulu. Athletic začal na Camp Nou velmi dobře. Jak se dalo čekat napadal rozehrávku azulgranas, z čehož pramenily ztráty domácího týmu a následně i šance Bilbaa. První přišla už ve 3. minutě, kdy Raúl García po přihrávce Williamse trefil dokonce tyčku. Deset minut nato pak dostal od Laporteho krásný centr Williams, ten ale v ideální pozici hlavičkoval mimo.
Jenže Barca v prvních 45 minutách ukázala, že není důležité, kdo drží míč, ale kdo střílí branky. A v tom se ukázal tým Luise Enriqueho mnohem lepší. Možná jediné, v čem byl lepší. Ze dvou střel na branku totiž dal dva góly. V 18. minutě vstřelil Alcácer svůj první ligový v dresu Barcelony. Vidal rozehrál do strany na Neymara, který pronikl do vápna, dal pod sebe a Alcácer z první otevřel skóre.
Podruhé lovil míč Iraizoz po své chybě ve 40. minutě, když podcenil střelu Messiho z velkého úhlu z přímého kopu. Při ní mu možná trochu stínil Raúl García.
Mezi těmito dvěma góly byl Athletic většinou pánem na hřišti a měl také dvě dobré šance prostřednictvím Raúla Garcíi, jenž střílel po zemi do německého brankáře po chybné rozehrávce Umtitiho a Williamse, jenž se vřítil ze strany až do bezprostřední blízkosti Ter Stegena, ale napálil jen jeho nohu.
Do druhé půle vystřídal Mascherano Piquého, jenž měl drobné svalové problémy a azulgranas měli hned dvě příležitosti Neymara a Rafinhy, který hlavičkoval v ideální pozici těsně vedle.
Na 3:0 zvýšil v 67. minutě netradiční střelec Aleix Vidal, který byl ještě na podzim pod koučem Enriquem totálně odepsaný. Podnikl výlet až do šestnáctky soupeře a křížnou ránou na vzdálenější tyč vstřelil svůj druhý gól během necelého měsíce.
Možná větší ohlas ale měla situace, která se odehrála čtyři minuty předtím, kdy překvapivě střídal hvězdný Leo Messi, jehož chtěl zřejmě Enrique šetřit pro úterní odvetu Copa del Rey proti Atléticu Madrid.
Utkání se po třetím gólu uklidnilo, nicméně i poté si Athletic vypracoval dvě dobré šance. V 79. minutě Williams nebezpečně střílel jen do boční sítě a chvíli nato vysunul Aduriz do sóla Erasa, který ale netrefil svoji střelu úplně ideálně.
Kam dál?
- Cristiano Ronaldo je poprvé nejbohatším sportovcem na světě
- Francouzskému fotbalistovi hrozí obvinění z domácího násilí
- Özil je opět v hledáčku Barcelony
Jan Preisler / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Další posila do královského klubu:...
Real Madrid podle všeho vyhrál napínavý souboj o vytouženého křídelníka Yana Diomandeho z Lipska. Paris Saint-Germain totiž... -
Další velká přestupová válka:...
Barcelona a Ferran Torres uvízli na mrtvém bodě. Katalánský klub navenek hlásá spokojenost a touhu hráče udržet, avšak v... -
Skandál na nejvyšších místech:...
Na veřejnost unikl tajný dopis od prezidenta organizace FIFA Gianniho Infantina adresovaný argentinské fotbalové asociaci. Tento... -
Překvapivá výměna na obzoru:...
Manchester United je připraven využít Marcuse Rashforda ve snaze získat vysněnou posilu do zálohy. Rashford strávil uplynulou... -
Co se stalo s De Ligtem? Návrat...
Nové informace o zranění zad Matthijse de Ligta nepřináší pro Manchester United před startem nového ročníku vůbec dobré... -
Debut snů má hořkou pachuť. Posila...
Liverpool odstartoval letní přípravu triumfem v poměru 4:2 nad Sunderlandem v americkém Nashvillu. Hráč, který obrovsky zaujal,... -
Chelsea po podpisu Lacroixe chystá...
Chelsea se momentálně pečlivě připravuje na zbrusu novou éru pod vedením svého nového trenéra, kterým se stal Xabi Alonso....
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


