Zpět na » » Platiniho reforma úspěchem pro Angličany a Skoty

Platiniho reforma úspěchem pro Angličany a Skoty

Platiniho reforma úspěchem pro Angličany a Skoty © uefa.com -

0

Líbilo se

13.11. - Britský fotbal vyšel nejlépe z diplomatického souboje o konečnou podobu návrhu prezidenta UEFY Michela Platiniho o zrenovovaném systému účasti klubů v Lize mistrů.

Oproti původním předpokladům anglická Premier League získá v případě schválení propozicí ještě jedno jisté místo v LM navíc. Zatímco v současnosti mají jistotu startu v prestižní soutěži první dva týmy anglické ligy, nově by poskytovala stejnou jistotu i třetí příčka. Čtvrtý tým tabulky se bude muset do hlavní fáze soutěže probíjet přes dvě předkola.

Spokojen může být i skotský fotbal, vítěz tamní ligy získá jisté místo ve skupinové fázi a nebude muset bojovat v 3. předkole jako letos Celtic.

Z projektu, který musí v prosinci projít schvalovacím procesem na výkonném výboru UEFA a na Radě pro strategii evropského profesionálního fotbalu UEFA , zmizel návrh o místence pro vítěze národních pohárových soutěží.

Jednu zemi měly podle nového formátu místo čtyř zastupovat maximálně tři kluby, z čehož by měly těžit zejména fotbalově méně vyspělé státy. Podle BBC byl tento koncept zachován, i přes opozici ze strany skupiny nejbohatších klubů G14.

Strategická komise UEFA se postavila proti návrhu o účasti vítězů pohárových soutěží, podpořila však myšlenku o účasti více klubů z menších zemí.

Kam dál?

Aleš Dvořáček / SITA, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články