Příště už bychom takové štěstí mít nemuseli, varoval Scolari
© theguardian.com - Luiz Felipe Scolari
1
29.06. - Trenér Luiz Felipe Scolari připustil, že fotbalisté Brazílie postoupili po penaltovém rozstřelu přes Chile do čtvrtfinále světového šampionátu se štěstím. Varoval, že příště už by domácí tým takovou přízeň osudu mít nemusel, a tak je třeba velkého zlepšení, pokud chce dojít až do finále.
"Musíme se podívat na to, proč jsme nehráli lépe. Příště už bychom takové štěstí mít nemuseli. V dalších zápasech potřebujeme hrát lépe," řekl Scolari den po sobotním osmifinále.
Brazilci přemohli Chile až v penaltovém rozstřelu a na konci prodloužení přežili "klinickou smrt", když soupeř trefil břevno jejich branky. Na Scolarim bylo během zápasu patrné velké napětí a nervozita.
"Pokud nevyužijete příležitosti, které máte, hodně riskujete a můžete na to na konci hodně doplatit. A my jsme za to téměř zaplatili dvě minuty před koncem. Stálo při nás štěstí," uznal brazilský trenér.
Věří, že v dalším zápase s Kolumbií jeho celek předvede lepší výkon. "Každý zápas odteď už bude jen těžší a těžší. Máme dobré mužstvo, nejsme lepší ani horší než jakýkoli jiný tým, který v turnaji zůstal. Právě proto potřebujeme hrát lépe a snažit se udělat méně chyb než v minulých zápasech," doplnil Scolari.
Kam dál?
Redakce / ČTK
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Mladí fotbaloví světoběžníci: 10...
Zatímco někteří fotbalisté spojili téměř celou kariéru s jediným klubem, jiní se stali skutečnými světoběžníky ještě... -
Robert Lewandowski se kvůli...
Robert Lewandowski sice před pár měsíci ukončil své slavné angažmá v Barceloně, ale fenomenální polský útočník mohl... -
Real Madrid chystá revoluci v...
Thibaut Courtois sice nadále podává mezi tyčemi Realu Madrid naprosto neskutečné výkony, ovšem nejvyšší vedení klubu... -
Vozinha, čtyřicetiletý reprezentační brankář, který sklidil obrovské uznání za své úchvatné výkony na nedávném ostře...
-
Překvapivý obrat: Útočník, který...
Federico Chiesa s největší pravděpodobností neopustí Liverpool, ačkoliv ho ostrovní média na začátku léta vytrvale... -
Jordan Henderson se rozhodl, jestli...
Jordan Henderson se ocitl v centru obrovských přestupových spekulací, jelikož ho média nečekaně spojila se senzačním... -
Nový systém VAR Light přichází....
Systém VAR Light brzy dorazí do evropského fotbalu po oficiálním schválení od organizace FIFA. Technologie se již široce...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal



