Zpět na » » Schalke vyhrálo jen na střely

Schalke vyhrálo jen na střely

Schalke vyhrálo jen na střely © uefa.com - Chelsea se dokázala ubránit.

0

Líbilo se

09.11. - Ačkoliv byli hráči domácího Schalke v utkání s londýnskou Chelsea aktivnější a měli několik slibných brankových příležitostí, utkání skončilo bezbrankovou remízou 0:0, která hráčům Blues stačila, jelikož jim zajišťuje nadále vedoucí pozici v tabulce skupiny B. Utkání nedohrál český brankář ve službách Chelsea Petr Čech, který v poločase odstoupil kvůli problémům s lýtkem.

Schalke Angličany doslova přestřílelo poměrem střel 13:7 a z toho více než polovina střel domácích borců směřovala mezi tři tyče branky Blues. Domácí strávili hodně času před brankou hostujícího celku také při rohových kopech, kterých zahrávali deset. Chelsea dvakrát zachránila konstrukce brány a jednou také záda jednoho z obránců stojících na brankové čáře. I přes tento tlak však Schalke gól dát nedokázalo.

„Bojovali jsme a hráči do písmene splnili taktický plán. Odehráli jsme velmi dobrý zápas, byli jsme lepším týmem a zasloužili bychom si vyhrát. Bojovali jsme, jak jen to šlo a vytvořili jsme si také lepší šance,“ pochválil své svěřence kouč německého celku Mirko Slomka. „Viděl jsem, že můj tým měl v očích oheň, všichni chtěli hrát a běhat. Po prohře v Cottbusu bylo jasné, že našim fanouškům musíme předvést něco jiného,“ dodal Slomka.

Trenér londýnské Chelsea, Avram Grant, po zápase řekl, že výkon jeho svěřenci byl v porovnání s předešlými zápasy o něco horší, bod ze hřiště soupeře však bere. „Není to špatný výsledek, ale z naší strany to nebyla dobrá hra,“ řekl Grant. „Chtěli jsme tu vyhrát, ale neměli jsme to lehké. Výsledek je pro nás dobry, ale nebyl to prostě náš den. Máme za sebou deset dobře zvládnutých duelů, můžeme si tedy sem tam dovolit i něco horšího. Jsme první ve skupině a všechno máme ve vlastních rukou,“ pokračoval nástupce Joseho Mourinha na lavičce Chelsea.

Utkání v Německu nedohrála česká reprezentační jednička Petr Čech, který si poranil lýtko a o poločase musel být vystřídán. „Ptal jsem se o poločase doktora, zda Petr bude moci pokračovat, odpověď byla jednoznačná - nemohl. Přišel místo něj Carlo Cudicini a chytal velmi dobře,“ osvětlil situaci o přestávce kouč Blues.

Zklamání z výsledku po zápase nikterak neskrýval útočník domácího týmu Gerald Asamoah: „Samozřejmě, že jsme zklamaní. Zápas jsme měli zvládnout a vyhrát, jelikož jsme byli jasně lepší. Ale můžeme být hrdí aspoň na to, že jsme si proti Chelsea dokázali vytvořit tolik šancí. Na tom se dá stavět.“ Ve stejném duchu mluvil po bezbrankové remíze také Zlatan Bajramovič: „V obou poločasech jsme byli jasně lepším mužstvem a zápas jsme měli vyhrát. Vítězství Rosenborgu ve Valencii ukázalo, že v této skupině není nic nemožné.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články