Ideální jedenáctka 17. kola GL: Další povedený zápas libereckých záložníků
© fcslovanliberec.cz - Radost fotbalistů Slovanu Liberec
0
21.02. -
Po zimní pauze tu opět máme volbu ideální sestavy skončeného kola Gambrinus ligy. Liberečtí záložníci navázali na své výkony z podzimu a zase táhli svůj tým vstříc dalšímu vítězství. Brankářem kola byl zvolen Daněk, který vychytal olomoucké střelce.
V prvním jarním kole se do sestavy kola probojovaly "staré známé" tváře, ale objevili se i hráči, kteří mohli na podzim o této nominaci pouze snít.
Například gólman Michal Daněk v Plzni příležitosti nedostával, a proto během zimní pauzy zamířil do Českých Budějovic. A hned při své ostré premiéře své mužstvo podržel a získal s ním důležitý bod na hřišti Sigmy Olomouc. Budějovický brankář musel být zejména ve druhém poločase neustále ve střehu a sbírat míče letící kolem jeho brány. Řada střel olomouckých sice byla z kategorie nepovedených, to ale nic nemění na jeho výborně odvedené práci.
Co se týče defenzivy, kralovali dva stopeři. Jiří Jarošík ze Sparty podal velmi dobrý výkon a společně se svým kolegou Zápotočným soupeře ze Slovácka pustili do minima šancí. Boleslavský Rolko si poradil s ostravskými hráči, kteří se přes něj nemohli prosadit. Částečně to bylo způsobeno tím, že Baník míč nakopával a to prostě na tak vysokého obránce není ideální řešení. Krajní obránce Vondrášek přispěl gólem i kvalitním výkonem ke hře Teplic, která ale body nepřinesla.
Liberecká dvojice Breznaník a Štajner pořádně provětrala hradeckou obranu. Dva holohlaví fotbalisté byli na hřišti nepřehlédnutelní, jejich aktivita byla příkladná. A to ještě Breznaník dostal od Štajnera vynadáno, protože nejednou akci řešil sobecky. Jablonecký Piták proti Bohemians ukázal, proč je nyní stabilním členem Komňackého základní jedenáctky, vstřelil vedoucí gól utkání. Podrazký z Dukly se výzranou měrou podílel na destrukci obrany Žižkova. Při prvním gólu svou střelou nadělal brankáři Žižkova takové problémy, že míč pouze vyrazil před dobíhajícího Pázlera, pro něhož už nebyl problém skórovat, druhý gól sám dal. Hbitý plzeňský záložník Pilař neztratil nic ze svého umění ani po zimní pauze a neustálým spekulacím o jeho budoucnosti a brankou přispěl k divoké výhře v Teplicích.
Hlavní hvězdou zmiňovaného utkání se ale stal útočník Marek Bakoš, který vstřelil dvě branky, čímž potvrdil, že je rozený kanonýr. Snad ještě rozenějším kanonýrem je jablonecký fotbalista David Lafata. V Edenu proti Bohemians byl nenápadný, nijak nevynikal, přesto ho spoluhráči i fanoušci po utkání velebili. Po centru z levé strany ťukl v pokutovém území do míče a rozhodl o zisku tří bodů. Dal už svůj 19. gól v sezoně.
Ideální sestava 17. kola Gambrinus ligy podle FotbalPortal.cz:
Daněk (Č. Budějovice) - Vondrášek (Teplice), Jarošík (Sparta), Rolko (Ml. Boleslav) - Breznaník (Liberec), Štajner (Liberec), Piták (Jablonec), Podrazký (Dukla), Pilař (Plzeň) - Bakoš (Plzeň), Lafata (Jablonec)
Kam dál?
- Souhrn 17. kola GL: Sparťané vyhráli gólem z 1. minuty, Plzeň přestřílela Teplice a Olomouc remizovala s Budějovicemi
- Ostravští chuligáni v neděli řádili v Boleslavi, Baník vydal k incidentu prohlášení
- Ideální jedenáctka 16. kola GL: Gebre Selassie s Breznaníkem rozebrali Slavii
- Ideální jedenáctka 15. kola GL: Zkušení hráči, ale i talentovaní mladíci
Michal Sitek / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
John Stones na radaru Juventusu....
Juventus pokračuje v přestavbě obrany. Po příchodu Zekiho aCcedil;elika (29), který do Turína dorazil jako volný hráč, se... -
Manchester United řeší Rashfordovu...
Budoucnost Marcuse Rashforda (28) zůstává jedním z největších otazníků letního přestupového období. Přestože má... -
Další posila do královského klubu:...
Real Madrid podle všeho vyhrál napínavý souboj o vytouženého křídelníka Yana Diomandeho z Lipska. Paris Saint-Germain totiž... -
Další velká přestupová válka:...
Barcelona a Ferran Torres uvízli na mrtvém bodě. Katalánský klub navenek hlásá spokojenost a touhu hráče udržet, avšak v... -
Skandál na nejvyšších místech:...
Na veřejnost unikl tajný dopis od prezidenta organizace FIFA Gianniho Infantina adresovaný argentinské fotbalové asociaci. Tento... -
Překvapivá výměna na obzoru:...
Manchester United je připraven využít Marcuse Rashforda ve snaze získat vysněnou posilu do zálohy. Rashford strávil uplynulou... -
Co se stalo s De Ligtem? Návrat...
Nové informace o zranění zad Matthijse de Ligta nepřináší pro Manchester United před startem nového ročníku vůbec dobré...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


