Zpět na » » Slavia v LM? Prohra, nic víc

Slavia v LM? Prohra, nic víc

1

Líbilo se

26.10. - O debaklu Slávistů v Londýně se toho napsalo už mnoho.
Nebylo by od věci se na nešťastné střetnutí podívat z trochu jiné stránky.

Arsenal je tým světové extratřídy. Na luxusním Emirates Stadium se před vyprodanými tribunami a na perfektně střiženém trávníku v červenobílém dresu prohání jedni z nejlepších hráčů světa. Je neuvěřitelné, jak se panu Wengerovi podařilo tým skvěle sestavit a vyvážit.
Jen samotný pohled na soupisku budí hrůzu: Velmi těžko prostupné obraně velí Kolo Touré, mladou krev v podobě Clichyho, Ebouého, Sagna a Senderose vyvažuje svými zkušenostmi William Gallas. A záloha? K té snad není třeba nic dodávat. Fabregase, Hleba, Flaminiho a Rosického by chtěl v týmu každý. Ăštočně ladění středopolaři podporují skvělé útočníky Adebayora, van Persieho či Eduarda. Navíc den od dne výkonnostně roste Theo Walcott.
Při troše soudnosti, objektivním pohledu na sestavu Gunners a na poslední výsledky anglického týmu, nemohl nikdo o úterním vítězství nad Pražany pochybovat.

To, že Slavia přijela na ostrovy dobře naladěná, možná až příliš sebevědomá, povzbuzená pětibodovým ligovým vedením a s avizovanou snahou získat bod(y), jen dokumentuje její nezkušenost se zápasy s těmi nejlepšími mužstvy.
Přes výsledek, jenž se dokonce zapsal do historie Ligy mistrů, si mohou Slávisté ze zápasu odnést mnoho cenných poznatků do budoucnosti. Minimálně obdrželi "výchovnou" facku. Dále zjistili, jakou výkonostní propast skýtá rozdíl mezi špičkou české a anglické ligy.
Co je ale důležité, spadli na zem a znovu se mohou odrazit.

Pokud jde o samotný zápas, Slavia se nebránila otevřené hře, několikrát dokonce předvadla povedenou útočnou akci. Přistoupila na anglický styl fotbalu, jenž úspěšně aplikuje i v domácí lize. Kdokoli může nyní namítat, že to byla chyba. Avšak z bodového hlediska ne. Hosté by prohráli i v případě defenzivnějšího pojetí hry. Výsledek by možná byl mírnější, leč v Lize mistrů rozhodují především body, a ty Slávisté v podstatě neztratili.
Mne jako diváka potěší hra otevřená, bohužel s divokým výsledkem než taktika "absolutní defenzíva", z toho plynoucí nezáživná hra a výsledek třeba jen 0:2 či 0:3.

Jestliže se ze hry Slavia opravdu poučí, můžeme od ní očekávat výkony ještě lepší, a to jak v lize, tak snad i v evropských pohárech.
Příštími soupeři Slávistů budou v pondělí Liberec a o necelý týden později Teplice. Z psychologického hlediska může jít o vůbec nejzajímavější utkání sezony. 7. prosince zavítá do Prahy Arsenal.
Sám jsem zvědav, co nalomená Slavia předvede.

/ fotbalportal.cz

Nejnovější články