V pekle stadionu San Paolo bude Real hájit náskok, Arsenal se pokusí o zázrak
© as.com - Real porazil v prvním zápase Neapol 3:1
1
07.03. -
Dnes večer jsou na programu první odvetné zápasy osmifinále Ligy mistrů. Obhájce trofeje z Madridu hraje v Neapoli, kde mu místní fans připraví hodně vařící lázeň. Arsenal doma hostí Bayern, ovšem souboj je po prvním jednoznačném výsledku ve prospěch německého klubu už spíše formalitou.
SSC Neapol - Real Madrid
Úterý 7. března, výkop 20.45, San Paolo, Neapol, první zápas 1:3, přímý přenos ČT Sport
Pořádné peklo a virvál čeká na hráče Realu Madrid v kotli neapolského stadionu San Paolo. Vměstná se sem 70.000 diváků, ovšem podle tvrzení místních se do ochozů i přes přísnou kontrolu UEFA nasouká další tisíce navíc. Jak perné to pro Real bude naznačil již příjezd do města pod Vesuvem, kde na ně při vstupu do hotelu čekalo kolem 400 bojově naladěných tifossi, aby jim naznačili, že na horké italské půdě je nečeká nic jednoduchého.
Jenže složitý úkol budou mít i domácí fotbalisté. Ti sice v generálce na odvetný souboj s Bílým baletem vyhráli pod dvou porážkách nad AS Roma 2:1, jenže Real je mašina na góly.
O víkendu výhrou 4:1 v Eibaru napravil image po mizerném týdnu, ale hlavně po 46. v řadě dokázal skórovat. Naposledy se mu to nepodařilo v Manchesteru 26. dubna 2016. Navíc se do sestavy zcela jistě vrátí po víkendovém odpočinku i Cristiano Ronaldo s Garethem Balem a společně s Karimem Benzemou vytvoří obávanou lajnu.
V nominaci k utkání tak budou Zidanemu scházet pouze zranění Varane s Coentraem. Také neapolský kouč Sarri bude postrádat pouze Tonelliho, otazník visí nad Allanem, naopak hlavní ofenzivní síla italského celku Mertens je po problémech s kotníkem, jež si přivodil v zápase s AS Roma, v pořádku.
Pravděpodobné sestavy
Neapol: Reaina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulan - Rog, Diawara, Hamšík - Callejón, Mertens, Insigne
Real Madrid: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Casemiro, Modrić, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo
Tip FotbalPortal.cz 2:1
Arsenal - Bayern Mnichov
Úterý 7. března, výkop 20.45, Emirates Stadium, Londýn, první zápas 1:5, přímý přenos O2 TV Fotbal
Svěřenci trenéra Wengera musí doufat v zázrak, protože udělat něco se čtyřbrankovým deficitem po prvním utkání v Allianz Aréně (1:5), je úkol velice obtížný.
Zvlášť v době, kdy Arsenal rozhodně neprochází nejlepším obdobím sezóny. V Premier League prohrál tři z posledních čtyřech zápasů a poslední porážka v Liverpoolu 1:3 rozpoutala polemiku mezi trenérem Wengerem a největší hvězdou týmu, Alexisem Sánchezem.
Chilský fotbalista zůstal na lavičce a britský tisk okamžitě přišel s informacemi o špatném vztahu nejen s ním, ale i se svými spoluhráči, jež měl původ v potyčce na tréninku. Na oko se trenér s hráčem usmířili a Alexis se zapojil do tréninku.
Jestli ale bude hráč v základní sestavě neprozradil ani tentokrát. „V Liverpoolu jsem se rozhodl hrát přímočařeji a to byl jediný důvod, proč jsem toto rozhodnutí učinil. Jestli bude Alexis tentokrát v základu? To budete muset přijít na zápas a zjistit to,“ řekl Wenger.
Bayern je naproti tomu v úplně odlišném rozpoložení. O víkendu dokázal vyhrát na půdě 1.FC Köln 3:0 a bezpečně vede tabulku Bundesligy s náskokem sedmi bodů na druhé Lipsko.
Jen velký zázrak by zřejmě připravil bavorský klub o šestý postup do čtvrtfinále v řadě. Bayern neprohrál už několik měsíců - naposledy v listopadu na půdě Dortmundu padl 0:1.
Ještě jedna indície hraje proti Gunners: Bayern se totiž řadí mezi nejlépe bránící mužstva v celé Evropě. Inkasoval pouhých 13 gólů. Lepší než Neuer je v brance už jen Casillas z Porta s 11 góly. Pouze Rostov mu na podzim dokázal vstřelit více jak dva góly. V posledních třech zápasech dal Bayern 14 branek a neinkasoval ani jednou. Ancelottimu bude chybět potrestaný Lahm a zraněný Boateng.
Pravděpodobné sestavy
Arsenal: Ospina - Bellerín, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin, Xhaka - Oxlade-Chamberlein, Iwobi, Walcott - Alexis
Bayern: Neuer - Rafinha, Hummels, Martínez, Alaba - Alonso, Vidal, Thiago - Müller - Robben, Lewandowski
Tip FotbalPortal.cz 1:1
Kam dál?
Jan Preisler / FotbalPortal.cz
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
-
MS 2026: Argentina chce pokračovat v...
Úřadující mistři světa z Argentiny zakončí skupinu J na mistrovství světa 2026 soubojem s debutantem z Jordánska. Zatímco... -
MS 2026: Alžírsku i Rakousku stačí...
Skupina J na mistrovství světa 2026 míří do dramatického finále. Alžírsko a Rakousko se v neděli utkají na Kansas City... -
Největší propadák a největší...
Jeden z největších propadáků a zároveň jedno z největších příjemných překvapení tohoto světového šampionátu jsou na... -
O budoucnosti Onany je jasno....
Rubenu Amorimovi po jaru loňské sezóny došla trpělivost, a když přišla příležitost, André Onana si balil kufry do Turecka.... -
MS 2026: Souboj o první místo ve...
Kolumbie a Portugalsko se v závěrečném utkání skupiny K utkají o první příčku a výhodnější pozici pro vyřazovací fázi... -
MS 2026: Demokratická republika Kongo...
Skupina K mistrovství světa 2026 se uzavře přímým soubojem o třetí místo. Kongo DR a Uzbekistán se v sobotu utkají na... -
MS 2026: Chorvatsko hraje o všechno....
Skupina L nabídne v závěrečném kole přímý souboj o postup do vyřazovací fáze. Chorvatsko se v sobotu na stadionu Lincoln...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


