Zpět na » Liga mistrů » Lyon zatím s hrozivým skóre 0:6

Lyon zatím s hrozivým skóre 0:6

0

Líbilo se

04.10. - Kde je forma francouzského Lyonu, který v minulé sezóně Ligy mistrů válcoval jednoho soupeře za druhým a prošel základní fází nejprestižnější evropské klubové soutěže bez jediné prohry? Olympique inkasoval v prvních dvou kolech dohromady šest branek a jeho herní projev je dost bídný.

Lyon prohrál v prvním kole o tři branky na Nou Campu s Barcelonou a stejným výsledkem skončilo také utkání druhého kola, ve kterém Francouzi hostilis domácím hřišti skotské Rangers. Co se stalo s Lyonem, který známe z posledních let? Francouzský klub byl vždy zárukou dobré podívané a v minulých sezónách vždy vévodil skupinám Ligy mistrů. Nyní se však šance na postup do další vyřazovací fáze milionářské soutěže rozplývá.

„Litujeme prvních deseti minut druhého poločasu a začátku zápasu,“ řekl po zápase s Rangers trenér Lyonu Alain Perrin. „Některé věci je těžké vysvětlit. Hráče převážně nemám za co kritizovat. Hru jsme dobře rozvíjeli, útočili jsme po křídlech, trefili jsme dokonce tyč a břevno. Soupeř svojí šanci dokázal proměnit, my jsme bohužel neměli štěstí. Naše obranná fáze nebyla špatná, ale udělali jsme jednu nebo dvě chyby, čehož soupeř využil,“ pokračoval trenér francouzského celku. „Glasgow je naším soupeřem v boji o postup, teď mají výhodu. Potřebujeme získat zpět body, které jsme tak hloupě ztratili. Naše soupeře nepodceňujeme, přesně však víme, jak budou hrát,“ dodal Perrin.

Také prezident Lyonu není z výsledků svého mužstva zrovna nadšený. „Ze statistického hlediska je jasné, že s postupem to budeme mít těžké. Je to náročná situace, potřebujeme se zlepšit. Fotbal totiž umí být neférový. Rangres určitě nebyli lepším týmem než my. Stále máme malou naději a uděláme všechno proto, abychom to zvládli,“ řekl Jean-Michel Aulas.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články