Zpět na » Liga mistrů » Rijkaardovi svěřenci zatím bezchybní

Liga mistrů - Rijkaardovi svěřenci zatím bezchybní

0

Líbilo se

04.10. - Hráči katalánské Barcelony, vstoupili výborně do letošního ročníku Ligy mistrů, na domácím stadionu nejprve nasázeli tři góly francouzskému Lyonu, a poté rozdílem dvou branek zvítězili i v utkání druhého kola na hřišti německého Stuttgartu.

Z herního projevu Barcelony má velkou radost také kouč španělského velkoklubu, Frank Rijkaard. „Zápas ve Stuttgartu jsme začali dobře a vypracovali jsme si několik šancí. Dobře jsme se pohybovali, driblovali a pěkně jsme kombinovali okolo šestnáctky,“ pochválil své svěřence Rijkaard. „I přes to všechno jsem nebyl spokojený, protože se nám nedařilo vstřelit branku. Stuttgart na to dobře zareagoval, hrál přímočaře a rychle směrem vpřed. Víctor nás ale dvakrát skvěle podržel,“ pokračoval trenér katalánského celku. „Museli jsme hrát disciplinovaně a tvrdě pracovat. Je to těžké s tolika hvězdami na hřišti,“ dodal Rijkaard, který se vyjádřil také k problémům brazilské fotbalové superstar Ronaldinha. „Měl tento týden naordinovaný specielní program, jsem s ním spokojený,“ zakončil pozápasové hodnocení Rijkaard.

O poznání smutnější byl po zápase trenér německého Stuttgartu Armin Weh: „Už dopředu nám bylo jasné, že to bude těžké. Barcelona je na tom dobře a my naopak máme několik problémů. Bylo vidět, že soupeř je technicky neuvěřitelně silný. V prvním poločase jsme hráli agresivně a dopředu nám to šlo, ale neměli jsme potřebné štěstí, abychom šli do vedení,“ hledal příčiny neúspěchu svých svěřenců kouč domácího celku. „I po přestávce jsme byli ve hře, ale potom se stalo to, co se stát nemělo - inkasovali jsme ze standardky. Musím říct, že Barcelona vyhrála zaslouženě,“ dodal Weh.

Zápas okomentoval také střelec druhé branky Barcy, Lionel Messi. „Pro nás to byl těžký zápas, ale vyhráli jsme, a to je důležité. Už dopředu jsme věděli, že nás čeká těžký zápas,“ pověděl argentinský forvard, jenž v zápětí dodal: „V prvním poločase měli obě mužstva hodně šancí. Celkově to byl velmi komplikovaný zápas. Museli jsme tvrdě pracovat a naštěstí jsme uspěli.“

Prohry litoval po utkání také útočník Stuttgartu, Cacau: „Je to velká škoda. V prvním poločase jsme měli šance na vítězství, ale tým jako Barca nás za to potrestal.“

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články