Zpět na » Liga mistrů » Měla to být remíza, ozývá se z Manchesteru

Liga mistrů - Měla to být remíza, ozývá se z Manchesteru

0

Líbilo se

04.10. - Na Old Trafford byl v úterý k vidění velmi vyrovnaný souboj domácích Rudých ďáblů s hosty z Říma. AS mělo v utkání dokonce více šancí, nicméně jediným hráčem, kterému se podařilo rozvlnit síť v brance, byl forvard Manchesteru Wayne Rooney. Za hosty se mohl gólově prosadit Totti nebo Esposito, ti ale své šance nevyužili.

„AS Řím hrál skutečně dobře. Věděli jsme, že to bude náročné. Remíza by možná byla spravedlivější, protože soupeř měl víc šancí,“ řekl po zápase střelec jediné branky Rooney, který zaznamenal první svou první trefu v nové sezóně. „Musel jsem zakončit co nejrychleji, jelikož jsem viděl, jak mě křižuje obránce. Musel jsem ho přestřelit a trefit se ke vzdálenější tyči brány. Proti AS jsem zatím hrál třikrát a vstřelil jsem tři góly, což mě těší. Hráli jsme dobře, ale to i AS a remíza by byla spravedlivější. Naštěstí jsme to udrželi,“ řekl kanonýr Rooney.

Také trenér Manchesteru, Sir Alex Ferguson, byl s tříbodovým ziskem spokojen. „Řím měl více vyložených šancí a asi můžu říct, že jsme měli trochu štěstí. V týmu máme špičkové hráče. Někdy mužstva procházejí špatnými obdobími a nestřílejí moc gólů, ale nebude to trvat věčně. Opět se začneme prosazovat, doufám, že to bude co nejdříve. Všichni hráči tvrdě pracují a ukazují svou zkušenost v těchto zápasech,“ konstatoval trenér Rudých ďáblů. „Vítězství mě těší, protože AS má dobré mužstvo. Byl to kvalitní pohárový zápas. Místy to byla až moc velká taktická bitva, ale nakonec jsme dosáhli dobrého výsledku,“ pokračoval Ferguson, jenž pochválil svého forvarda za vstřelenou branku: „Roonyeho gól byl skvělý, bylo to něco podobného, jako když se prosadil proti AC Milan. Jednoduše skvělé zakončení.“

Sir Alex také pochválil polského brankáře Tomasze Kuszczaka, který se do brány Manchesteru postavil jako náhrada za zraněného Van der Sara. „Měl několik dobrých zákroků,“ zakončil své pozápasové hodnocení kouč ManU.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články