Zpět na » Liga mistrů » Sparta: Chceme postoupit dál!

Sparta: Chceme postoupit dál!

1

Líbilo se

09.10. - Jeden z českých zástupců v Poháru UEFA, pražská Sparta, má před sebou čtyři velmi těžká utkání, ta rozhodnou o dalším osudu letenských hráčů v druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži. Jak vidí šance sparťanů trenér Michal Bílek? A co na los říkají samotní hráči?

Losování základních skupiny Poháru UEFA rozhodlo o tom, že příznivci Sparty uvidí v AXA Aréně Zurich a Spartak Moskva. S Leverkusenem a Toulouse se letenští střetnou na soupeřově půdě.

Trenér letenského celku si s losem nelámal hlavu. „Skupina je velice těžká, ale to jsou vesměs všechny z vylosovaných. Soupeři jsou bez výjimky vynikající, ale náš cíl je přesto jasný - chceme postoupit do jarních pohárových bojů,“ shrnul cíle Sparty Bílek a v zápětí také okomentoval soupeře svých hráčů: „Týmy jsem neviděl a informace budu teprve sbírat. Jedná se však o velice kvalitní týmy, složení spíše připomíná skupiny Ligy mistrů.“
„Jsem rád, že začínáme doma s Curychem. Ale znovu říkám, že jsem soupeře zatím neviděl hrát a je tak velice těžké říct, jestli je to pro nás dobře. Samozřejmě po zkušenostech z loňska by bylo lepší mít slabší soupeře doma, ale je těžké najít ve skupině slabší týmy,“ pokračoval trenér letenských, který má v hlavě stále ještě porážku se Slavií. „Prohráli jsme doma, v derby a ještě k tomu vinou vlastní nedisciplinovanosti. Situace není jednoduchá, ale v podobné jsme byli také loni. Mužstvo má svou sílu a já věřím, že se velice brzy dotáhneme v lize na špičku a že uspějeme také v pohárové Evropě,“ dodal Michal Bílek, trenér Sparty.

Záložník David Limberský si podle svých slov přál německý Bayern Mnichov. „Leverkusen, to je moc silný soupeř. Já si přál Bayern Mnichov, kterému jsem fandil jako kluk. Moc se mi líbil. A pak samozřejmě také Tottenham, kde jsem působil. To bohužel nešlo, byl totiž ve stejném koši jako Sparta. To by byl pro mě hodně zvláštní duel,“ reagoval na losování základních skupin čtyřiadvacetiletý plzeňský odchovanec a vzápětí pokračoval: „Jsem rád, že budeme hrát venku na Leverkusenu. Atmosféra tam bude určitě vynikající, moc se těším. Chtěl jsem jet také do Toulouse a mít Moskvu s Curychem na Letné. To všechno vyšlo skvěle.“ A kdo podle Limberského postoupí? „Je to opravdu zajímavá skupina, těšíme se. Postupují tři kluby a my to můžeme dokázat,“ dodal sparťanský středopolař.

Radost z dnešního nyonského losu neskrýval ani Ludovic Sylvestre, který si zahraje ve své rodné vlasti. „Jsem moc rád, že budeme hrát ve Francii, ačkoliv Toulouse je velmi těžký soupeř. Ale Sparta má síly a kvalitu na postup. Věřím, že se v pohárové Evropě představíme také na jaře,“ pověděl Sylvestre.

Zápasy Sparty v základní skupině Poháru UEFA:

25. 10. AC Sparta Praha - FC Curych
08. 11. Toulouse FC - AC Sparta Praha
29. 11. AC Sparta Praha - FC Spartak Moskva
06. 12. Bayer 04 Leverkusen - AC Sparta Praha

/ sparta.cz, uefa.com

Nejnovější články