Zpět na » Liga mistrů » Bude Dida potrestán?

Liga mistrů - Bude Dida potrestán?

0

Líbilo se

10.10. - Evropská fotbalová unie UEFA začal již v pondělí disciplinární řízení s případem Dida. Brazilský brankář italského AC Milan, obhájce nejprestižnější evropské klubové trofeje, v zápase 2. kola skupinové fáze Ligy mistrů na hřišti skotského Celticu nafilmoval pád po údajné inzultaci neukázněným fanouškem.

UEFA se bude zabývat zejména tím, zda se Dida choval podle pravidel fair play. Kromě Brazilce bude zkoumán i samotný italský klub, kvůli střídání údajně zraněného gólmana v posledních minutách utkání, který skončil vítězstvím domácích borců.

Ani Celtic ale nevyjde z tohoto incidentu bez ujmy. Vedení skotského velkoklubu obdrželo obvinění již v pátek, hlavním důvodem byla nedostatečná organizace utkání a nedokonalé hlídání fanoušků. Jeden z nich právě onen zmiňovaný incident zavinil, když vběhl na trávník a v okamžiku, kdy míjel Brazilce Didu, poklepal ho po rameni. Dida se za ním rozběhl, avšak po několika metrech své rozhodnutí změnil a skácel se k zemi, následně byl odnesen na nosítkách a na tváři si přidržoval led.

Nespořádaný fanoušek Celticu si odnesl trest nejvyšší, již nikdy se na svůj oblíbený tým naživo nepodívá. Je otázkou, zda mu výběh na hřiště stál za celoživotní zákaz vstupu na stadion v Celtic Parku.

/ uefa.com, acmilan.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články