Zpět na » Liga mistrů » Boleslav si na své soupeře věří

Boleslav si na své soupeře věří

0

Líbilo se

10.10. - Také na druhého českého zástupce v Poháru UEFA, Mladou Boleslav, bude v základní skupině čekat čtyřlístek velmi kvalitních týmů. Svěřenci Zdeňka Ĺ časného si ale věří. A co k losování pověděl samotný trenér mladoboleslavského celku?

Na severu Čech se představí španělský Villarreal a řecký celek AEK Athény, jehož dres obléká také známý Brazilec Rivaldo. Se švédským Elfsborgem a italskou Fiorentinou, za kterou zřejmě nastoupí i český bek Tomáš Ujfaluši, svedou mladoboleslavští souboje venku.

Trenér severočeského celku, Zdeněk Ĺ časný, se na pohárová utkání těší. „Bude to oslava fotbalu. Los beru jako danou skutečnost, v každém utkání budeme bojovat o body, jako proti jiným soupeřům v domácích i zahraničních soutěžích,“ začal zkušený kouč Boleslavi a vzápětí pověděl, na jakého soupeře se těší: „Nevnímám soupeře tak, že bych se na některého těšil více nebo méně. Samozřejmě pikantní pro mě bude střetnutí s AEK Athény, protože jsem v Řecku trénoval, ale žádné zvláštní těšení v tom není.“

Také brankář Mladé Boleslavi, Miroslav Miller, moc dobře ví, že jeho tým má před sebou těžké boje. „Je to samozřejmě těžká skupina. O kvalitách italského a španělského týmu se nedá pochybovat, ale i ostatní dva soupeři mají kvalitu. My však půjdeme do utkání vyzbrojeni zkušenostmi z loňska a povzbuzeni úspěchem z Palerma,“ řekla mladoboleslavská jednička.

Mezi tři postupující celky, které si na jaře zahrají vyřazovací část Pohár UEFA, se chce probojovat Jan Rajnoch. „Ĺ panělský Villarreal bude asi nejtěžší, vždyť šel do losování s nejvyšším klubovým koeficientem. Věřím, že ve Ĺ védsku můžeme něco uhrát, i když Elfsborg je poslední mistr země. Na Athény snad trenér něco vymyslí, protože řecký fotbal dobře zná. Zápas ve Florencii bude snad zdařilá perlička k Vánocům. Jsme zkušenější a nikoho se nebojíme, proto věřím, že máme šance dostat se mezi tři postupující,“ řekl šestadvacetiletý bek.

Co si o losování myslí čahoun Adrian Rolko oblékající bílí dres s logem automobilky Ĺ koda na prsou? „Nebude to nic jednoduchého. Ĺ panělé jsou jasně nejtěžší soupeř, mají technické hráče a mezinárodní zkušenosti. Ĺ védský fotbal mnoho lidí podceňuje, ale Elfsborg bude asi podobně houževnatý tým, jako vloni Valerenga Oslo. V případě AEK Athény pro nás jistě bude výhodou, že trenér zná řecký fotbal. Telefonoval jsem si s Karlem Pitákem, protože je Řekové vyřadili, a potvrdil mi, že hrají dost rozdílně doma a venku, takže šanci proti nim máme. Fiorentina bude stejně těžká jako Villarreal nebo jako Palermo,“ zhodnotil soupeře Boleslavi Rolko.

"Přesvědčili jsme se, že se dá hrát s každým a proto i když to je těžký los, popereme se o postupovou šanci,“ řekl pohárový střelec Tomáš Sedláček, jenž se trefil minulý rok proti Marseille a letos také proti Palermu. „Góly nemusím střílet jen já, ale i spoluhráči. V myšlenkách na postup do jarní fáze Poháru UEFA jsem letos optimista,“ dodal skromně Sedláček.

/ fkmb.cz, uefa.com

Nejnovější články