Zpět na » Liga mistrů » Dida dostal dva zápasy

Dida dostal dva zápasy

0

Líbilo se

11.10. - Uplynul týden o nepříjemné události, která se stala během utkání druhého kola základních skupin Ligy mistr na stadionu v Celtic Parku. Tamější Celtic hostil AC Milan a Skotům se nakonec podařilo vyhrát. Zápas však poznamenal nesmyslný exces brazilského gólmana italského klubu, Brazilce Didu. Toho dnes disciplinární komise UEFA potrestala zastavením činnosti po dobu dvou zápasů.

Co se vlastně událo? Jeden z neukázněných fanoušků domácího celku se rozhodl, že se svými milovanými hráči oslaví vstřelenou branku a vběhl na trávník. Když míjel Brazilce Didu, poklepal ho po rameni. Dida se za ním rozběhl, avšak po několika metrech své rozhodnutí změnil a skácel se k zemi, následně byl odnesen na nosítkách a na tváři si přidržoval led.

Brazilský brankář byl tedy potrestán stopkou na dva zápasy evropských pohárů. Trenér Carlo Ancelotti s ním tak nebude moci počítat pro dva zápasy s ukrajinským Shakhtarem. UEFA však potrestala také skotský klub, a to za nezvládnutí pořadatelské služby. Celtic musí zaplatit 60 tisíc švýcarských franků, což je v porovnání s uzavřením stadionu nebo odebrání bodů, což skotskému týmu také hrozilo, nakonec vcelku mírný trest. Naopak bez ujmy odešel z celého incidentu italský velkoklub.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články