Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Liga mistrů » Sparta si zahraje Ligu mistrů. Doma to potvrdila výhrou nad Malmö 2:0

Sparta si zahraje Ligu mistrů. Doma to potvrdila výhrou nad Malmö 2:0

Sparta si zahraje Ligu mistrů. Doma to potvrdila výhrou nad Malmö 2:0 © sparta.cz - Sparta slaví postup do Ligy mistrů

2

Líbilo se

27.08. - REVIEW Nejdůležitější zápas Sparty za spoustu posledních let. Výhra 2:0 ze Švédska už pootevřela bránu do Ligy mistrů, doma na Letné ji měla Sparta rozkopnout dokořán. A přesně to také doručila. Vyhrála 2:0 i doma, Malmö jí nebylo soupeřem a po 19 letech uvidíme na Letné Ligu mistrů.

Sparta Praha - Malmö 2:0

Branky: 80. Haraslín z pen., 83. Rrahmani

Sparta Praha: Vindahl - Wiesner (70. Preciado), Vitík, Panák, Sorensen, Ryneš - Laci, Kairinen - Birmančevič, Olatunji (70. Rrahmani), Haraslín (88. Krasniqi)

Malmö: Dahlin - Stryger Larsen, Rosler (73. Bolin), Jansson, Zatterström, Busanello - Peňa, Johnsen (87. Loukili) - Rieks (59. Botheim), Kiese Thelin, Christiansen (73. Ali)

Ihned bylo prostě zase znát to, že Malmö na Spartu nemá. Na jednu stranu dobře, ale na tu druhou? Asi bychom přeci jen v takovém zápase čekali něco víc. Úroveň Malmö nebyla vyšší než úroveň FCSB. Ohromně chyběl Nanasi a na švédském mistrovi bylo vidět, že na tento zápas nemá nervy a že je frustrován. Tu frustraci navíc znásobila penalta, kterou renomovaný sudí Turpin odpískal za faul na Asgera Sorensena. Tu ale Veljko Birmančevič poslal nad Dahlinovu bránu. Na druhé straně se ale provinil Vitík. Ani zkušený záložník Christiansen neprostřelil skvělého Vindahla. Sparta daleko střelecky aktivnější a vepředu nebezpečnější. Tohle Malmö bude trpět i v Evropské lize, natož Lize mistrů.

A stejné to bylo i ve druhém poločase. Hra se přelévala, Sparta dominantní nebyla, ale ani zároveň nebyla v žádném ohrožení. A pak to na sebe vzal Lukáš Haraslín. Jeho nádherný gól po vynikajícím obstřelu platit nemohl pro ofsajd, ale po faulu na Preciada vystřídal Birmančeviče v roli exekutora penalty a proměnil. Postup prakticky jistý. Sparta ale nezpomalila. Haraslín zamotal hlavu obráncům na brankové čáře a balón poslal pod sebe, kde už číhala nová posila Albion Rrahmani a při svém debutu zaznamenal tap-inem první gól v dresu Sparty. V závěru fanoušky Sparty ze sedadel zvedl i Vindahl. Ten skvělým zákrokem zachránil čisté konto. I s inkasovaným gólem za zády by to ale nic neměnilo na tom, že Sparta bude po 19 letech hrát Ligu mistrů.

Muž zápasu: Lukáš Haraslín

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články