Zpět na » Liga mistrů » Sparta v boji o Ligu mistrů narazí na mistra Islandu nebo Irska

Sparta v boji o Ligu mistrů narazí na mistra Islandu nebo Irska

Sparta v boji o Ligu mistrů narazí na mistra Islandu nebo Irska © iconsport.photo - Jan Kuchta

0

Líbilo se

19.06. - Úspěchy českých klubů v letošní edici evropských pohárů zařídily, že příští ročník ligové soutěže mistra posune přímo do základních skupin Ligy mistrů. Zatím se tam ale naše celky musí probojovat. A svého soupeře už zná ligový šampion Sparta. Friisova družina bude velkým favoritem.

Když jsme naposledy měli šampiona přímo v Lize mistrů, možná překvapivě slavila Viktoria Plzeň, jenž si následně užila skupinu smrti s Bayernem, Barcelonou a Interem Milán. A Viktoria to nyní českému fotbalu vrátila. Remíza s Fiorentinou ve čtvrtfinále Konferenční ligy totiž zajistila, že český fotbal bude mít svého mistra v Lize mistrů opět. To ale až od sezóny 2025/26. Teď se ještě bude muset mistrovská Sparta o milionovou soutěž poprat. Byla by to třešnička na dortu za Rosického skvělou prací, ačkoliv to rozhodně nebude lehký úkol. Ono se to nepovedlo přes Kodaň ani vloni. Nyní navíc bude Sparta hrát bez kouče Priskeho, přičemž je Lars Friis zatím neznámou a s největší pravděpodobností bude hrát i bez více opor než Ladslav Krejčí, jenž už podepsal v Gironě.

Komu se Sparta postaví?

Pořádnou výzvou ale bude pro Spartu až to další kolo, samozřejmě pokud se dostane nyní přes to 2. V ní jí ale byla nalosována dvojice soupeřů Vikingur/Shamrock Rovers. To jsou dva kluby, ačkoliv ve svých zemích (Island/Irsko) mistrovské, které mají tržní hodnotu celého kádru nižší, než je třeba hodnota finského záložníka Kaana Kairinena. První zápas se odehraje na Islandu 9. července, o týden později se hraje v Irsku, až poté se bude jasně vědět, kdy se s vítězem utká Sparta. Otázkou bude, zda už bude mít Friis k dispozici české reprezentanty z Eura a Ángela Preciada z Copa América, ale připraveni by být měli. Sparta bude každopádně megafavoritem, ať už postoupí kdokoliv.

Možným soupeřem Sparty je Shamrock Rovers

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články