Zpět na » Liga mistrů » Ve finále Ligy mistrů bude chytat Courtois. Opora Realu Madrid Lunin je nemocný

Ve finále Ligy mistrů bude chytat Courtois. Opora Realu Madrid Lunin je nemocný

Ve finále Ligy mistrů bude chytat Courtois. Opora Realu Madrid Lunin je nemocný © iconsport.photo - Thibaut Courtois

0

Líbilo se

31.05. - Za mě je Andriy Lunin nejlepším hráčem Realu Madrid v této sezóně Ligy mistrů. Není o čem. Bez něj by Real ani náhodou nebyl ve finále s Borusiií Dortmund. Osud je ale někdy krutý. Lunin chytil před finále virózu a Carlo Ancelotti nyní potvrdil, že ve finále bude Dortmundu čelit Thibaut Courtois.

Andriy Lunin chytá životní sezónu. Ukrajinský gólman dlouhou dobu čekal na šanci. Když se na začátku sezóny zranil Courtois, vedení jako jedničku pro tuto sezónu přivedlo Kepu na hostování. Ale Lunin ho dokázal posadit a stal se velkou oporou, ať už v lize nebo především v Lize mistrů, kde byl hlavním hrdinou osmifinále s Lipskem i čtvrtfinále s Manchesterem City. Za mě nejlepší a nejdůležitější hráč Realu v tomto play-off Ligy mistrů. O nejlepším gólmanovi soutěže rozhodnuto. Bylo potvrzeno, že Ligu mistrů dochytá i přes návrat Courtoise.

Lunin má smůlu

Jenomže těsně před finále s Ligy mistrů Andriy Lunin onemocněl, a jak dávala jeho přítelkyně na Instagram, i přes horečku a nucené odloučení od týmu Lunin stále trénoval a šel si za svým snem vychytat Realu Madrid Ligu mistrů. Otázkou ale bylo, zda se dokáže dát dohromady včas. Mužstvo už odletělo, Lunin se k němu připojil později. To není dobré znamení. A Carlo Ancelotti to na tiskové konferenci před zítřejším finále potvrdil. I když by to Luninovi každý přál, prostě to nepůjde. Bude na lavičce krýt záda Thibautu Courtoisovi, jenž letos neodchytal v Lize mistrů pro zranění ani minutu. Pamatujeme ale na finále 2022, kdy byl Courtois největší hvězdou proti Liverpoolu. Real se na jeho výkon bude spoléhat.

„Lunin měl chřipku, a ta mu nedovolila trénovat. Dnes přiletěl a bude na lavičce. Chytat bude zítra Thibaut Courtois,” osvětlil situaci Carlo Ancelotti.

Andriy Lunin

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články