Zpět na » Liga mistrů » Shakhtar i Lazio se přiblížili postupu do osmifinále Ligy mistrů

Shakhtar i Lazio se přiblížili postupu do osmifinále Ligy mistrů

Shakhtar i Lazio se přiblížili postupu do osmifinále Ligy mistrů © iconsport.photo - Shakhtar opět porazil Antverpy

0

28.11. - REVIEW Jakožto belgický mistr se Antverpy doposud v Lize mistrů moc nepředvedly. Bez jediného bodu, skóre 3:14 a to je čekal těžký soupeř v podobě Shakhtaru, který porazil i Barcelonu. A svou sílu opět ukázal. Jediným gólem se prezentoval obránce Matviienko. O postupu do osmifinále se tedy bude rozhodovat v Portu v poslední, šestém zápase.

Shakhtar Donetsk - Royal Antverpy 1:0

Branky: 12. Matviienko

Shakhtar Donetsk: Riznyk - Gocholeishvili, Bondar, Matviienko, Azarovi - Zubkov, Sudakov, Stepnanenko, Kryskiv (89. Kelsy), Newerton (70. Bondarenko) - Sikan (90+6. Rakitskyi)

Royal Antverpy: Butez - Wijndal, Alderweireld, Coulibaly, Bataille - Muja, Vermeeren, Kerk (46. Ejuke), Yusuf (73. Ilenikhena), Balikwisha - Janssen

Shakhtar Donetsk začal celkem aktivně. Newerton, teprve 18letý Brazilec, všem ukázal, jakou má formu. Jeho technická rána však šla těsně vedle branky Buteze. Na druhé straně Janssena zastavil Azarovi přímo před brankářem Riznykem. Po ruce Batailleho tak dostal z přímého kopu šanci Zubkov. Jeho centr si ve vápně našel Matviienko a jako první překonal Buteze. Ten následně zachránil od inkasování z kopačky Newertona a mohl být rád, že s dorážkou hlavou si neporadil Sudakov. Na straně Antverp byl nejaktivnější Albánec Muja.

Na velké šance jsme ve druhé půli čekali dlouho. Když ale jedna přišla, stála za to. K ráně z dálky se dostal kapitán Shakhtaru Stepanenko a famózně ho musel vymazat Butez. Ve druhém poločase byl ale hvězdou spíše rozhodčí Frankowski. Choval se doslova jako šašek. Arogance, snaha být středem pozornosti, na to není nikdo zvědavý. Pro Antverpy hodně znamenal příchod Ejukeho na hřiště. Byl aktivní a snažil se, ale se skóre už nic neudělal. Shakhtar zvítězil a výrazně se přiblížil postupu do osmifinále. Po závěrečném hvidzu ještě druhou žlutou viděl Muja, jemuž se nelíbilo chování Frankowskiho. Ten si vyloučením Albánce na další zápas vyléčil zraněné ego.

Mykola Matviienko

Lazio Řím - Celtic Glasgow 2:0

Branky: 82. a 85. Immobile

Kromě Shakhtaru si šance na postup vylepšilo i Lazio. To se postavilo Celticu. Obrana skotského celku odolávala opravdu dlouhou dobu. Římané přitom v celém zápase střelami nešetřili. Vystřelili totiž rovnou 23x. Klíčovým střídáním byl pro Lazio příchod zkušené dvojice Pedro-Immobile. Právě druhý jmenovaný v 82. minutě zápasu za stavu 0:0 svou dorážkou vstřelil vítězný gól, na který navázal o 3 minuty později, kdy se zachoval tak, jak mu jeho pověst kanonýra káže. Pokud dnes Feyenoord prohraje s Atléticem Madrid, Lazio má postup jistý.