Zpět na » Liga mistrů » Liga mistrů: Lipsko a Manchester City mají jistý postup, Atlético Madrid dalo Celticu tenisového kanára

Liga mistrů: Lipsko a Manchester City mají jistý postup, Atlético Madrid dalo Celticu tenisového kanára © iconsport.photo - Erling Haaland

0

08.11. - REVIEW Základní skupiny Ligy mistrů se nám přelily do druhé poloviny. O zajímavé výsledky jsme opět neměli nouzi. Atlético Madrid si spravilo chuť po prohře v Glasgow drtivou výhrou 6:0. Manchester City si i díky dvěma gólům Haalanda jako vůbec první tým zajistil postup do osmifinálové části, společně s Lipskem. Stále bez výhry jsou ale Antverpy. Ty tentokráte padly v Portu.

Atlético Madrid - Celtic 6:0

Branky: 6. a 60. Griezmann, 45+2. a 76. Morata, 66. Lino, 84. Ňíguez

Atlético Madrid překvapivě v Glasgow se Celticem prohrálo. V Madridu ale přišla odpověď se vším všudy. Už v 6. minutě se dokázal prosadit za pomoci teče Griezmann. Celtic po červené kartě šel do desíti a rozjel se gólostroj. Do konce poločasu skóre navýšil Alváro Morata. Parádní gól Griezmanna z druhé půle už udělal ze zápasu hotovou záležitost. Navázal na něj Samuel Lino, který následně připravil gól pro Alvára Moratu a Saúla a stal se tedy důležitým článkem při demolici skotského soupeře, celkem 6:0.

Atlético Celtic rozdrtilo

Crvena Zvezda Bělehrad - RB Lipsko 1:2

Branky: 81. Henrichs (VG), 8. Simons, 77. Openda

S Peterem Olayinkou na lavičce chtěl srbský šampion dokázat, že i s Lipskem se může měřit a nebyl od toho zas tak úplně daleko. Velkou komplikací už ale v 6. minutě byla branka Xaviho Simonse. Lipsko ale dlouho čekalo na to, až někdo na famózního Nizozemce naváže. Nakonec to dokázal jeho největší ofenzivní souputník Lois Openda. Lipsko vedlo 2:0, ale Crvenu Zvezdu už s Olayinkou na hřšti vrátil do hry vlastní gól obránce Benjamina Henrichse. Další gól už ale nevstřelila a i Lipsko tedy má jistotu postupu do osmifinále.

Lois Openda

FC Porto - Antverpy 2:0

Branky: 32. Evanilson, 90+1. Pepe

Antverpy se celkem brzy mohly ujmout vedení. Ve velké šanci ale neproměnil talentovaný křídelník Balikwisha. A tak dostal přednost domácí tým. Antverpy celkem držel brankář Lammens, ale na pokutvý kop Evanilsona, jenž belgický celek v úvodním utkání sestřelil hattrickem už byl krátký. Ve druhém poločase Antverpám nepomohla ani červená karta záložníka Ekkelenkampa za nechutný zákrok. To ještě v samotném závěru dokázal potrestat legendární Pepe. Ten se ve svých 40 letech stal historicky nejstarším střelcem soutěže.

Evanilson

Lazio - Feyenoord 1:0

Branky: 45+1. Immobile

Doma Feyenoord vyhrál celkem jednoznačně. Italský soupeř neměl šanci a doma na olympijském stadionu si chtěl spravit chuť. Feyenoord s nevyužitým náhradníkem Ondřejem Lingrem tahal prakticky od začátku za kratší konec, ačkoliv Provedel musel výborně likvidovat pokus Gimenéze. Do konce poločasu ale zaúřadoval Ciro Immobile. Využil pasu Andersona, obešel gólmana a z úhlu dával gól do prázdné branky. V nastaveném čase ale Feyenoord přeci jen mohl rozhodnout o remíze. Střídající Ueda se dostal k hlavičce, ale zase se vyznamenal Provedel.

Ciro Immobile

Manchester City - Young Boys Bern 3:0

Branky: 23. z pen. a 51. Haaland, 45+1. Foden

Cityzens chyběla k jistotě postupu jediná výhra, která měla být proti Young Boys jasnou záležitostí. Po faulu Laupera tak skóre z penalty otevřel Erling Haaland, jenž přitom ve víkendovém zápase střídal už po poločase. Do konce té dnešní první půly dokázal Manchester City skóre navýšit. Zasloužil se o to po vlastní indiviudální akci. Po změně stran třetí branku přidal parádní střelou Erling Haaland. Manchester City navíc zápas dohrával v přesilovce. Po druhé žluté byl vyloučen Lauper. Brankář Racciopi už vícekrát neinkasoval.